Z Lechem jak równy z równym

W piątek na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie odbył się trzeci sparing naszych piłkarzy. Stainer Polonia Leszno przegrała z rezerwami Lecha Poznań 1:2.

W porównaniu do poprzednich dwóch spotkań kontrolnych, nasza drużyna zaprezentowała się lepiej. Chociaż doznała kolejnej porażki, napsuła sporo krwi występującym na co dzień ligę wyżej Lechitom, w których składzie zagrał były reprezentant Polski, Dariusz Dudka.

W pierwszej połowie, przewagę optyczną posiadali poznaniacy. Nie stworzyli sobie jednak dogodnych okazji. Takową mieli natomiast leszczynianie. Po jednym z kontrataków, precyzyjne podanie od Macieja Bujaka otrzymał Artur Krawczyk. Najskuteczniejszy zawodnik Polonii znalazł się w sytuacji sam na sam, ale niestety trafił prosto w bramkarza. Do przerwy był remis 0:0. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W 55 minucie klub ze stolicy Wielkopolski wyszedł na prowadzenie. Nasz zespół konsekwentnie realizował założenia taktycznie i zdołał odpowiedzieć. Do wyrównania doprowadził Damian Nowak. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem zwycięskiego gola ustrzelili niebiesko-biali, wygrywając test-mecz 2:1.

Warto zaznaczyć, że trener Jędrzej Kędziora do Popowa zabrał 21-osobową kadrę. Każdy otrzymał szansę do zaprezentowania się na tle wymagającego III-ligowca. Mimo to, przez 60 minut na placu znajdował się optymalny skład. Kolejny sprawdzian czeka naszą ekipę 17 lutego. Wtedy zmierzą się z rezerwami Zagłębia Lubin.