Z basenu na szosęPoczątek roku nie jest dla ludzi aktywnych łaskawy, jeśli chodzi o warunki sprzyjające uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. Uczestnicy Starlife Triathlon Leszno ten okres spędzili na basenie, ale wkrótce wkroczą na szosę.

Triathlon Leszno ruszył pełną parą od stycznia i co dwa tygodnie organizuje starty pływackie na Akwawicie, sprawdzając uczestników na dystansie 400 metrów. Wystartować może każdy, bez zwzględu na umiejętności pływackie. A pływanie to bardzo dobry trening ogólnorozwojowy dla biegaczy i kolarzy. Najbliższy start pływacki zaplanowano na 4 marca. Chętni do podjęcia wyzwania spotykają się na basenie Akwawit o godzinie 10:00.

Na szczęście nadchodzi wiosna i już niedługo ruszą kolarskie ustawki, organizowane przez grupę Kolarskie Leszno. Kilka z nich będzie zaliczanych do klasyfikacji Starlife Triathlon Leszno. 25-kilometrowa trasa będzie wiodła przez Gronówko, Osieczną, Łoniewo, Krzemieniewo, Nowy Świat i Leszno.

Terminarz:
11.03.2017 USTAWKA ROWEROWA LESZNO
25.03.2017 USTAWKA ROWEROWA LESZNO
17.04.2017 KACZMAREK ELECTRIC RYDZYNA
06.05.2017  USTAWKA ROWEROWA LESZNO

Dla osób, które nie mogą przybyć do Leszna, a chciałyby wziąć udział w Triathlon Leszno, przygotowano Virtual Triathlon, dzięki któremu uczestnicy będą sklasyfikowani według wyników które prześlą ze swoich aplikacji i pulsometrów.

Starlife Triathlon Leszno to impreza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.triathlonleszno.pl.

(n)