Wysokie loty siatkarzy

Dwa mecze i tyle samo zwycięstw mają na swoim koncie siatkarze UKS 9 Leszno. W spotkaniu z AZS UAM Poznań oddali rywalom tylko jedną partię, inkasując w ten sposób kolejny trzy punkty.

Otwarcie należała do Dziewiątki. Mimo to, leszczynianie musieli sporo się napocić, aby ją wygrać. Na całe szczęście to oni jako pierwsi uzbierali 25 oczek i objęli prowadzenie w meczu 1:0. Niestety, drugą odsłonę spotkania wygrali poznaniacy 25:23. Set trzeci to prawdziwy popis podopiecznych Jarosława Borowskiego. W ich poczynaniach panował spokój. Szczególnie dało się to odczuć, patrząc na przyjęcie naszego zespołu, w którym brylował Filip Wrotkowski. Libero nie tylko kapitalnie przyjmował pierwsze podanie gości, ale również popisał się fenomenalną intuicją, broniąc ataki rozdrażnionych przyjezdnych. Gospodarze oddali rywalom w tym secie zaledwie 13 punktów. Niesieni dopingiem swoich najwierniejszych fanów pomarańczowo-czarni, formalności dopełnili w czwartej partii. Zwyciężyli ją do 20, a w całym spotkaniu triumfowali 3:1, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach III ligi.

UKS 9 Leszno – AZS UAM Poznań 3:1 (25:21; 23:25; 25:13, 25:20)