Wygrana na inaugurację

Zwycięstwem w nowy sezon weszli koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół pokonał w hali Trapez Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków 70:63.

Już w pierwszej kwarcie miejscowym udało się zbudować kilkupunktową zaliczkę. Głownie za sprawą trójek Adama Kaczmarzyka i Stanferda Sannego Poloniści po 10 minutach prowadzili 21:15. Dystans dzielący oba zespoły zaczął się powiększać na początku drugiej odsłony, kiedy to miejscowi zbudowali dwucyfrową zaliczkę. Taki obrót spraw nie podłamał gości z Pruszkowa, którzy jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdążyli zniwelować straty, przez co oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 39:33.

Całkowite odrodzenie przyjezdnych nastąpiło w trzeciej kwarcie. Zza koła trafił Karol Kamiński wyprowadzając w ten sposób swój zespół na prowadzenie 46:45. Wtedy po raz kolejny dało o sobie znać doświadczenie Kamila Chanasa. To za sprawą swojego kapitana biało-czerwoni ponownie byli o krok przed drużyną z Mazowsza. Dobra passa lidera gospodarzy trwała również w IV kwarcie. Popularny „Hassan” wespół z Stanferdem Sannym poprowadzili leszczynian do pierwszej w sezonie wygranej 70:63.

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kamil Chanas 21, Stanferd Sanny 14, Adrian Mroczek-Truskowski 9, Adam Kaczmarzyk 8, Mateusz Stawiak i Szymon Milczyński po 5, Karol Kutta 4, Marc Oscar Sanny 3 i Radosław Trubacz 1.

Jamalex Polonia Leszno 70:63 Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków (21:15, 18:18, 13:18, 18:12)