Wrocławski finał, dobry występ gospodarzyAdrian Niewiadomski i Jakub Zdybek triumfowali w XI Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Astromal. Niewiele do podium zabrakło gospodarzom. Filip Wrotkowski i Bartosz Gadkowski zajęli ostatecznie czwarte miejsce.

Duet ze Wschowy, reprezentujący UKS 9 Leszno w turnieju radził sobie fenomenalnie, wyrastając na rewelację tej imprezy. Wrotkowski i Gadkowski popis gry dali przede wszystkim w ćwierćfinale. Przegrywając 10:15, udało im się powrócić do meczu i rozstrzygnąć go na własną korzyść. Porażki w półfinale i w meczu o trzecie miejsce sprawiły, że zabrakło dla nich miejsca na podium. Swój występ mogą jednak zaliczyć do bardzo udanych.

W wielkim finale zmierzyły się duety z Wrocławia. O zwycięstwie decydował tie-break, w którym para Adrian NiewiadomskiJakub Zbytek pokonała Dariusza Tkaczuka i Tomasza Wierzbickiego.

Turniej odbył się już po raz jedenasty. W tegorocznej edycji zaplanowano również rywalizację mikstów. Ta odbędzie się w niedzielę. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na piaszczyste boiska przy III LO. Początek zmagań o godzinie 10:00.