Wracają pod siatkęPo kilkumiesięcznej przerwie do gry powracają nasi siatkarze. W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu nasz zespół podejmować będzie MKS Malanów.

Na ten moment z niecierpliwością czekali fani siatkówki w naszym mieście. Już w sobotę ruszają rozgrywki wielkopolskiej III ligi mężczyzn, w których jedną z głównych ról odgrywać będą zawodnicy UKS 9 Leszno.

Za naszymi siatkarzami intensywny okres przygotowawczy. – Kondycyjnie zawodnicy są gotowi do gry, na pewno jeszcze brakuje ogrania, jednak myślę, że pełnia formy przyjdzie szybko – mówi trener UKS 9 Jarosław Borowski. Zespół z Leszna rozegrał 5 meczów sparingowych z zespołami z Miłosławia, Żmigrodu, Górą, Obornikami Śląskimi, Środą Śląską i Strzelinem. – Wyniki w tych spotkaniach były sprawą drugorzędną, ponieważ testowaliśmy przeróżne ustawienia – mówi trener UKS 9. Zawodnicy wzięli także udział w campie z byłym reprezentantem Polski Krzysztofem Wójcikiem.

W ekipie z Leszna przed sezonem doszło do kilku znaczących zmian. Do drużyny Tygrysów dołączyli Krzysztof Gałuszka, Michał Dziedzic, Mikołaj Siewirski, Mikołaj Twardowski, Sebastian Bieleń oraz junior, wychowanek UKS 9 Mateusz Szafraniak. Ze starej gwardii pozostali kapitan Bartosz GadkowskiMikołaj PiotrowskiDaniel SieniućAdrian SzulcFilip WrotkowskiMaciej MańkaŁukasz NowickiAdam RolnikDamian WalkowiakBartosz Kokociński. Jednak kilku zawodników, którzy w poprzedniej kampanii stanowili o sile leszczynian w nadchodzących rozgrywkach zagra na innych pozycjach. Na przedsezonowych test-meczach nowe ustawienie na parkiecie sprawdzali m.in. Filip Wrotkowski, Adam Rolnik oraz Daniel Sieniuć.

Pierwszy mecz Dziewiątka zagra w hali Gimnazjum nr 9 z beniaminkiem III ligi – zespołem MKS Malanów. – Każdego rywala traktujemy jednakowo. W każdym meczu dajemy z siebie tyle, ile się da. Malanów to nowa drużyna, zapewne pełna zapału, pochodząca z rejonu siatkarskiego. Mogę być pewny, że naszym chłopakom chęci i serca do gry nie brakuje – mówi Borowski. – Bardzo się cieszymy, że inauguracja odbywa się w naszej hali. Serdecznie zapraszamy kibiców, którzy zapewne nie zawiodą i przywitamy wspólnie sezon – zakończył opiekun leszczynian.

Obie ekipy chcą jak najlepiej wejść w sezon. Ligowe doświadczenie jest po stronie leszczynian. Kolejnym argumentem przemawiającym za podopiecznymi Jarosława Borowskiego jest publiczność, która często bywa siódmym zawodnikiem gospodarzy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 września o godzinie 16. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.