Wraca PGE Ekstraliga. Byki podejmą beniaminkaPo niemal miesięcznej przerwie, wracają emocje związane z PGE Ekstraligą. W nadchodzący piątek, Fogo Unia Leszno zmierzy się na własnym torze ze Speed Car Motorem Lublin.

Pomimo rozbratu z najlepszą ligą świata, Byki nie mogły narzekać na nudę. Większość z nich startowało bowiem na wielu frontach i może pochwalić się kolejnymi sukcesami. W miniony weekend triumf w SoN święcił Emil Sayfutdinov. Wcześniej czwórka naszych zawodników rywalizowała w finale IMP. Po czwarty złoty medal w karierze sięgnął Janusz Kołodziej. Wraz z początkiem lipca ruszył także cykl SEC. W inauguracyjnej rundzie trzecie miejsce zajął Bartosz Smektała. O kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu wraz z reprezentacją wzbogacił się podczas DMŚJ Dominik Kubera. Z kolei Piotr Pawlicki oprócz doskonałych występów w szwedzkiej Elitserien, uplasował się na wysokiej drugiej pozycji w PGE IMME. Osiągnięcia te są jedynie potwierdzeniem wysokiej formy od samego początku kampanii.

Leszczynianie zmagania zakończyli przekonującym domową wygraną nad forBET Włókniarzem Częstochowa. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym starciu może być podobnie. Biało-niebiescy podejmą bowiem beniaminka z Lublina. Nasi goście, zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami, walczą o utrzymanie w elicie. Chociaż w większości spotkań, pozostawiają po sobie dobre wrażenie i stawiają opór rywalom czy to u siebie, czy na wyjazdach, to nie punktują. Po 10 kolejkach, mają na swoim koncie 7 oczek, na co składają się trzy triumfy i siedem porażek.

Przyjezdni mający w swoich szeregach Grigorija Łagutę, Mikkela Michelsena i rewelacyjnego Pawła Miesiąca oraz dobrych młodzieżowców Wiktora Trofimowa i Wiktora Lamparta z pewnością będą chcieli pokrzyżować plany liderowi tabeli. Nie wydaje się, jednak by podopieczni Piotra Barona, dysponujący nieziemską siłą rażenia, będący jednocześnie zdecydowanym faworytem konfrontacji, mogli zaprzepaścić kolejną okazję na zgarnięcie pełnej puli. Pokonanie Koziołków pozwoli naszemu zespołowi bardzo zbliżyć się do upragnionego zwycięstwa w fazie zasadniczej rozgrywek.

Czy tak będzie? O tym przekonamy się niedługo. Początek pierwszego meczu 11 kolejki zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Awizowane składy

Speed Car Motor Lublin:
1. Andreas Jonsson
2. Paweł Miesiąc
3. Grigorij Łaguta
4. Dawid Lampart
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Trofimow
7. Wiktor Lampart

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Dominik Kubera