Włocławianki odprawione z kwitkiem

Kolejne przekonujące zwycięstwo na szczeblu II ligi odniosły leszczyńskie koszykarki. W niedzielę, Pompax Tęcza pokonała na własnym parkiecie AZS Włocławek 90:49.

Już pierwsza kwarta pokazała, kto będzie wiódł prym w tym spotkaniu. Gospodynie w łatwy sposób przedostawały się pod kosz rywalek i zdobywały punkt za punktem. Gro z nich po udanych przechwytach naszych zawodniczek. Po 10 minutach wynik brzmiał 30:9 i jasnym było, że przyjezdnym nie będzie łatwo o odwrócenie losów meczu. W drugiej, miejscowe kontynuowały dobrą grę w ofensywie, a do tego świetnie przewidywały zamiary przeciwniczek, co dało efekt w postaci okazałego wyniku, bo do przerwy było 60:26.

Po zmianie stron tempo wyraźnie opadło. W trzeciej partii zarówno jedna, jak i druga drużyna nie były tak skuteczne. Co prawda, wygrały ją leszczynianki, ale tylko 9:6. W ostatniej ćwiartce, podopieczne Krzysztofa Zajca wróciły do poziomu w ataku, jaki prezentowały w pierwszej części. Nieźle w tej fazie potyczki spisywały się także włocławianki. To jednak nie miało żadnego wpływu na rezultat końcowy, bo to Pompax Tęcza okazała się zdecydowanie lepsza, wysoko wygrywając w hali Trapez 90:49.

Wyniki poszczególnych kwart: 30:9, 30:17, 9:6, 21:17