Wiosna, ach to tyPoważne granie rozpoczynają piłkarze Stainer Polonii Leszno. Rundę wiosenną nasz zespół zainauguruje domową konfrontacją z Farmutil Orkan Śmiłowo.

Do wiosny, ale tej kalendarzowej pozostał niecały miesiąc. Czas jednak na inną wiosnę. Tę piłkarską, która dla wielu kibiców jest bardziej wyczekiwana od tego co w kalendarzu i za oknem. O udane otwarcie rundy rewanżowej z pewnością postarają się podopieczni Jędrzeja Kędziory, którzy przed własną publicznością podejmować będą Farmutil Orkan Śmiłowo. To właśnie do Śmiłowa, w najdłuższą podróż w sezonie nasz zespół wybrał się na inaugurację nowej IV ligi. Tamtej wyprawy poloniści nie będą wspominać najlepiej. Leszczynianie przegrali 2:0.

W powtórkę rezultatu z pierwszego meczu w Lesznie nie wierzy praktycznie nikt. Apetyty kibiców rozbudziły ostatnie mecze Stainer Polonii z rundy jesiennej, które sprawiły, że na półmetku sezonu biało-czerwoni zajmują ósme miejsce. Spoglądając cztery pozycje niżej odnajdziemy śmiłowian, którzy na swoim koncie zapisali jak do tej pory 26 punktów.

Z “przymrużeniem oka” warto również zerknąć na wyniki sparingów obu ekip. Na początku przygotowań Stainer Polonia formę oraz taktykę szlifowała na tle III-ligowców. Lepsza od leszczynian okazała się wsparta zawodnikami z Ekstraklasy Miedź II Legnica oraz Lech II Poznań – lider III ligi. Porażki naszemu zespołowi przytrafiły się także z czołowymi zespołami dolnośląskiej IV ligi – Chrobrym II Głogów oraz Orłem Prusice. Jedyną wygraną podopieczni Jędrzeja Kędziory odnieśli na zakończenie okresu przygotowawczego. Polonia zwyciężyła Pogoń Śmigiel 2:0. Lepsze statystyki test-meczów odnotowali podopieczni Tomasza Miedzińskiego. Farmutil Orkan zwyciężył m. in. Orła Wałcz, MKP Szczecinek oraz Błękitnych Wronki.

Mecze sparingowe dla obu zespołów to już historia. Tę od nowa zarówno Farmutil Orkan Śmiłowo jak i Stainer Polonia Leszno zaczną pisać już w najbliższą sobotę. Początek spotkania, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano na godzinę 13:00.