Wicemistrz Polski potwierdził wyższość

W sparingowym spotkaniu Gatta Active Zduńska Wola pokonała GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianom nie udał się zatem rewanż za ubiegłoroczną porażkę w hali Trapez. Wicemistrz Polski tym razem wygrał 6:3.

Mecz został rozegrany w systemie trzy razy po 25 minut. Podopieczni Dariusza Pieczyńskiego od początku zostali zmuszeni do odrabiania strat. Pierwszą bramkę zdobyli bowiem gospodarze. Odpowiedź biało-czerwonych była natychmiastowa. Strzał Sergeya Chamukhi wybronił miejscowy bramkarz, który wypuścił piłkę, a uderzenie kolegi skutecznie poprawił Filip Walczak. Gatta Active jeszcze w pierwszej tercji odzyskała prowadzanie. Leszczynianie byli blisko wyrównania, jednak piłka uderzona przez Daniela Lebiedzińskiego trafiła w poprzeczkę.

Tuż po wznowieniu gry kapitalną szansę zmarnował Przemysław Czajka, a niewykorzystanie okazje lubią się mścić, bo gospodarze podwyższyli na 3:1. Autorem kolejnego gola kontaktowego był Łukasz Pieczyński. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo miejscowi trafiali do siatki dwa razy z rzędu. Przed końcem drugiej tercji na listę strzelców wpisał się Łukasz Janowicz i mieliśmy rezultat 5:3.

Trzecia odsłona nie przyniosła większych zmian w obrazie gry. Gospodarze dołożyli jeszcze jedną bramkę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3. Nasz zespół może być jednak zadowoleny ze swojej postawy, bo zaledwie kilka dni wcześniej zakończyli ciężki obóz przygotowawczy w Jarocinie. Ponadto należy pamiętać, że naprzeciw beniaminka I ligi stał wicemistrz kraju.