Walka o szóste miejsceBezpośrednie starcie pomiędzy Jamalex Polonią 1912 Leszno a meritumkredyt Pogonią Prudnik zadecyduje o tym, który z tych zespołów zajmie szóste miejsce w tabeli na koniec fazy zasadniczej.

To już ostatnia runda przed play-offami. O tym, z kim zmierzą się leszczynianie, przesądzi mecz z prudniczanami. Obie drużyny prezentują zbliżony poziom koszykarski. W tabeli dzieli ich zaledwie jeden punkt.

Podopieczni Łukasza Grudniewskiego są na fali wznoszącej. Ostatnio wiedzie im się znakomicie, o czym świadczą trzy wiktorie z rzędu. Przeciwnik natomiast spisuje się w kratkę. Jego kulą u nogi są wyjazdy. Na obcych terenach, Pogoń wygrywała pięć razy. Zdecydowanie lepiej prezentuje się u siebie, gdzie odniosła jedenaście zwycięstw.

Asem w talii gości jest bezsprzecznie Tomasz Prostak. 28-letni rzucający, z łączną ilością 489 punktów, przewodzi klasyfikacji strzelców na zapleczu Tauron Basket Ligi. To właśnie na tego zawodnika Poloniści muszą zwrócić największą uwagę. Gospodarze dysponują mocną obroną i grają na najlepszym procencie zbiórek w całych rozgrywkach.

Szykuje się zatem kolejne, zacięte spotkanie w hali Trapez, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.