W Trzynastce najpierw derbyW sobotę drugi mecz ligowy, a zarazem pierwszy na własnym parkiecie rozegrają leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal podejmie Grunwald Poznań.

Nie od dziś wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami i nawet jeśli drużyny dzieli w tabeli przepaść, to spotkania są wyrównane i emocjonujące. Tak było w Lesznie zarówno rok temu, jak i dwa lata temu, kiedy padał remis, a o zwycięstwie gospodarzy przesądzały rzuty karne. Tak było również w niedawnych eliminacjach Pucharu Polski w Wągrowcu, które zresztą leszczynianie wygrali i zapewnili sobie udział w kolejnej fazie.

Poznaniacy przyjadą na południe Wielkopolski uskrzydleni udaną inauguracją. W 1 kolejce, pokonali u siebie AZS UZ Zielona Góra 27:26. Najbardziej wyróżnił się zdobywca 8 bramek, Mikołaj Przybylski. Z kolei gola na wagę trzech punktów z linii siedmiu metrów ustrzelił były gracz naszego zespołu, Daniel Bartłomiejczyk. Podopieczni Macieja Wieruckiego chociaż triumfu nie święcili, to pokazali się z dobrej strony w starciu wyjazdowym z Siódemką Miedzią Legnica. Pomimo licznych osłabień, wynik przez długi czas był na styku. Ostatecznie, rywal okazał się lepszy, zwyciężając 30:25.

Nie da się ukryć, że obu ekipom będzie zależało na udowodnieniu swojej wyższości w tak wyjątkowej konfrontacji. Zapowiada się niezwykle interesujące widowisko, a my z tego miejsca serdecznie na nie zapraszamy. Początek zawodów w hali Trzynastka o godzinie 18:00.