W pucharze już ich nie ma

Na 1/16 swoją przygodę w Pucharze Polski zakończył GI Malepszy Futsal Leszno. W Zduńskiej Woli zdecydowanie lepsza była miejscowa Gatta Active, która wygrała 3:0.

Leszczynianie sobotnie starcie rozpoczęli z dużym animuszem. Kapitalne okazje zmarnowali Dawid Witek, który z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę oraz Michał Bartnicki, który futsalówkę ulokował na słupku bramki rywali. Niestety nieskuteczność biało-czerwonych, po raz kolejny w tym sezonie się zemściła. W pierwszej połowie nasz golkiper musiał skapitulować aż trzykrotnie. Dla gospodarzy trafiali kolejno: Krawcow, Sobalczyk i Marciniak. Do przerwy wynik brzmiał 3:0 i sprawa awansu była właściwie rozstrzygnięta.

Po zmianie stron mecz nieco się wyrównał. Podopieczni Tomasza Trznadla mieli jednak zbyt mało argumentów, żeby zaskoczyć bardziej doświadczonych rywali. Gospodarze również nie trafiali i więcej goli w tym meczu już nie padło. Gatta Active zagra w 1/8, a leszczynianom pozostaje skupić się na ligowych zmaganiach. Futsal Ekstraklasa powróci już w najbliższy weekend i co ciekawe, leszczynianie znowu wybiorą się do Zduńskiej Woli. Pozostaje mieć nadzieje, że tym razem wynik będzie inny.