W niedzielę do dalekiego TarnowaPo krótkiej przerwie wracają rozgrywki PGE Ekstraligi. Żużlowcy Fogo Unii Leszno rundę rewanżową rozpoczną od pojedynku ze swoją imienniczką z Tarnowa.

Jaskółki podobnie jak w Lesznie z pewnością nie będą faworytem niedzielnego starcia. Trzeba jednak pamiętać, że na własnym torze Nicki Pedersen i spółka czują się bardzo dobrze. Do tej pory w Tarnowie zwycięstwo odniosła tylko jedna ekipa. Mowa tu o Betard Sparcie Wrocław, która jest również jedyną drużyną, która wyrwała punkty Bykom. Do składu gospodarzy powraca Peter Kildemand, który na stadionie imienia Alfreda Smoczyka nie startował. Pawłowi Baranowi punkty Duńczyka, który w tym sezonie zdecydowanie zawodzi będą bardzo potrzebne.

Passę meczów bez porażki będą chcieli podtrzymać leszczynianie. Biało-niebiescy teoretycznie mają przewagę dosłownie na każdej pozycji. Różnicę powinien robić przede wszystkim bardziej utytułowany duet juniorów. Dodajmy, iż początek zawodów na Mościcach zaplanowano na godzinę 16:30.

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Nicki Pedersen
10. Artur Mroczka
11. Jakub Jamróg
12. Peter Kildemand
13. Kenneth Bjerre
14. Kacper Konieczny
15. Patryk Rolnicki

Fogo Unia Leszno:
1. Jarosław Hampel
2. Janusz Kołodziej
3. Piotr Pawlicki
4. Brady Kurtz
5. Emil Sajfutdinow
6. Bartosz Smektała
7. Dominik Kubera