W Kościanie za trzy punkty

Cenny triumf w derbach regionu odnieśli leszczyńscy piłkarze. Stainer Polonia pokonała na wyjeździe Obrę Kościan 1:0.

Gospodarze przystępowali do spotkania z przysłowiowym nożem na gardle. W środę wybiegli na murawę z zamiarem przerwania fatalnej passy sześciu meczów bez wygranej. Po dwóch remisach z rzędu, na właściwą, czyli zwycięską ścieżkę, chcieli wrócić również goście. Wszystko to zwiastowało nam ciekawe widowisko, które takim nie było.

Pierwsza połowa nie porwała zgromadzonej na stadionie miejskim publiczności. Z boiska wiało nudą, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Serca kibiców zadrżały nieco mocniej dopiero w doliczonym czasie gry tej części, kiedy to oko w oko z powracającym po kontuzji do bramki Stainer Polonii Mateuszem Chudziakiem stanął Szymon Słoma. Golkiper obronił strzał nogą i tylko dzięki niemu do przerwy było 0:0.

Na drugą odsłonę podopieczni Jędrzeja Kędziory wyszli będąc bardziej zdecydowanymi w swoich poczynaniach. Już w 47 minucie odważniejsza gra zaowocowała, bo faulowany w polu karnym był Artur Krawczyk. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę i przyjezdni objęli prowadzenie 1:0. Chwilę później mogło być 2:0, jednak piłkę niemalże z linii bramkowej po uderzeniu Łukasza Bugzela wybił jeden z obrońców. W kolejnej fazie biało-czerwoni cofnęli się i próbowali wyprowadzać kontrataki natomiast rywal dążył do wyrównania. Najlepszą okazję w 84 minucie miał Tomasz Marcinkowski, jednak fenomenalną paradą popisał się Chudziak i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:0.

Do kolejnej potyczki naszego zespołu dojdzie w sobotę. Do Leszna zawita KS Opatówek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00.