W drugiej połowie zdeklasowali rywala

Kolejne zwycięstwo w 1. Polskiej Lidze Futsalu ma na swoim koncie GI Malepszy Futsal Leszno. W niedzielę biało-czerwoni zwyciężyli na wyjeździe z Malwee Łódź 6:1.

Podopieczni Tomasza Trznadla od początku ruszyli do ataku. Gra toczyła się głównie na połowie rywale, ale to miejscowi w 8 minucie, niespodziewane zdobyli pierwszą bramkę. Chwilę później do wyrównania, po wznowieniu Huberta Olszaka z rzutu rożnego doprowadził Kacper Konopacki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, lecz trudno jest stwierdzić, że był on sprawiedliwy. Goście stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale wykorzystać udało się tylko jedną.

Po zmianie stron skuteczność po stronie przyjezdnych znacznie wzrosła. Na wiele więcej pozwolili też łodzianie, którzy przez szybko stracone bramki, zmuszeni zostali do bardziej otwartej gry. Leszczynianie rozstrzelali się na dobre, inkasując kolejne pięć trafień. Gole zdobywali: trzykrotnie Adrian Niedźwiedzki i raz Filip Walczak. Do tego dochodzi jeszcze bramka samobójcza i w efekcie GI Malepszy Futsal Leszno bardzo wysoko pokonał Malwee Łódź 6:1.

Najbliższy mecz leszczynianie rozegrają 11 listopada we własnej hali. Spotkanie, które odbędzie się w ramach Dnia Niepodległości będzie miało specjalną oprawę, a rywalem naszych futsalistów będzie Team Lębork.