W drugiej połowie potwierdziły wyższość

Szóste zwycięstwo w sezonie odniosły nasze koszykarki. Pompax Tęcza Leszno pokonała u siebie KS Basket 25 Bydgoszcz 78:53.

Pierwsza kwarta nie należała do najłatwiejszych. Przyjezdne zaskakiwały naszą drużynę śmiałymi szarżami. Przez chwilę na tablicy widniał nawet wynik 13:7. W końcówce, Tęczy udało się zmniejszyć dystans i po 10 minutach w Trapezie notowaliśmy już tylko 14:13 na korzyść bydgoszczanek. Drugą ćwiartkę również lepiej rozpoczęły rywalki, które trafiały nawet z dystansu, dzięki czemu zbudowały sporą jak na tę fazę meczu przewagę. Gospodynie musiały gonić. Jak się okazało była to udana pogoń. Na kilkadziesiąt sekund przed przerwą, po dwójce Aleksandry Arczewskiej, podopieczne Krzysztofa Zajca objęły przodownictwo 34:33. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do KS Basket 25 i do szatni przeciwnik schodził z minimalnym prowadzeniem 35:34, co zwiastowało emocje.

Po zmianie stron, leszczynianki wyraźnie przyspieszyły tempo. Ataki napędzane przez Igę Walentowską przyniosły efekty. Rozgrywająca sama kończyła akcje, ale także dzieliła się piłką z koleżankami. Poprawie uległy również poczynania defensywne. Bydgoska ekipa zdobyła ledwie 7 punktów, co przy aż 23 Tęczy dało rezultat 57:42 po 30 minutach. Z początku czwartej partii, nasz zespół podtrzymał skuteczność na wysokim procencie. Kiedy losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte, trener miejscowych dał szansę gry młodym zawodniczkom. Z dobrej strony pokazały się m.in. Paulina Kuczyk, czy Gabriela Targosz. Obie zresztą miały swój wkład w kolejny triumf, tym razem w stosunku 78:53.

Wyniki poszczególnych kwart: 13:14, 21:21, 23:7, 21:11