W drodze na sam szczyt

SONY DSC


Do bardzo interesującej konfrontacji dojdzie w nadchodzącą sobotę w Poznaniu. Tamtejszy Grunwald zmierzy się w meczu na szczycie z Realem Astromal Leszno.

To prawdziwy hit 6 kolejki na zapleczu Superligi. Lider grupy północnej podejmie na własnym parkiecie wicelidera. Dla sympatyków szczypiorniaka szykuje się zatem niesamowita uczta.

Obie ekipy spisują się na początku rozgrywek bardzo dobrze. Na szczególne słowa uznania zasługują poznaniacy. Ich dotychczasowa postawa może zaskakiwać, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W przedsezonowych prognozach, Grunwald nie był wymieniany w roli kandydata do zajęcia miejsca w czołówce. Tymczasem klub ze stolicy Wielkopolski jest póki co bezbłędny. Wygrywał u siebie z Gwardią Koszalin i SMS ZPRP Gdańsk, a także na wyjeździe z Orlen Wisłą II Płock i AZS UZ Zieloną Górą, dzięki czemu z kompletem czterech zwycięstw przewodzi w tabeli. To kolejny dowód na to, że liga w tym roku będzie niezwykle wyrównana, a zarazem nieprzewidywalna i trudno wskazać zdecydowanego faworyta do awansu.

O zatrzymanie rozpędzonego rywala będą starać się leszczynianie. Choć bilans naszego zespołu nie jest tak okazały i zdarzały mu się pewne nieoczekiwane potknięcia, to wydaje się, że powoli wraca na właściwą ścieżkę. Mimo to, celujący w top 3 Real Astromal ma spore kłopoty kadrowe. Najpoważniejszym są urazy podstawowych zawodników m.in. Huberta Szkudelskiego i Alana Raczkowiaka. Obaj rozgrywający nie są w pełni sił, ale deklarują gotowość do gry. Ponadto, w klubie nadal czekają na powroty pozostałych kontuzjowanych. Najbliżej do tego Michałowi Frieske. Skrzydłowy w zeszłym tygodniu wznowił zajęcia. Na ratunek kolegom przyszedł nawet Michał Maleszka, wznawiając sportową karierę. Sytuacja w jakiej znaleźli się trenerzy Maciej Wierucki i Ryszard Kmiecik jest nie do pozazdroszczenia. Na tak ważne spotkanie, zabraknie optymalnego składu. Mimo to, goście zapowiadają walkę o pełną pulę.

W sparingach, Real Astromal dwukrotnie okazywał się lepszy od Grunwaldu. Sobotnie starcie ma jednak kompletnie inny kaliber. Stawką są przecież ligowe punkty, których każdy chce zainkasować jak najwięcej. Początek zawodów w hali sportowej przy ulicy Newtona zaplanowano na godzinę 17:00. Z tego miejsca zachęcamy wszystkich do śledzenia relacji tekstowej LIVE, wspartej przez naszych sponsorów, firmy Tempus i KA4.

strony internetowe leszno