Via Dolny Śląsk po raz drugi

SONY DSC

W niedzielę w Miękini odbyła się kolejna edycja Szosowego Klasyku Via Dolny Śląsk. W pierwszej dziesiątce tego wyścigu uplasował się Damian Miela ze StrefaSportu.pl MW Invest.

W Miękini rywalizowano na dwóch dystansach. Na dystansie Pro do pokonania były cztery rundy o długości 25,5 kilometra. Łącznie trasa liczyła zatem ponad 100 kilometrów. Triumfatorem okazał się Jarosław ZarębskiGVT Trzepaki, który w trzyosobowej ucieczce finiszował najszybciej.

Najwyżej z reprezentantów naszego regionu uplasował się Damian Miela, który w generalce był piąty. Okazał się jednak najlepszym zawodnikiem w kategorii M2. Na wysokiej, dwudziestej lokacie zameldował się klubowy kolega Mieli, Paweł Wasiński. W wyścigu wzięło udział ponad 200 kolarzy.