Urtnowski uzupełnia kadrę futsalistówW jednym z ostatnich materiałów prasowych informowaliśmy o problemach kadrowych GI Malepszy Futsal Leszno i potencjalnym nowym zawodniku, który ma zasilić szeregi pierwszoligowca. Dziś poznaliśmy jego nazwisko.

Kontuzje i choroby spowodowały skrócenie ławki GI Malepszy Futsal Leszno. Stąd decyzja o ściągnięciu kolejnego zawodnika. Jak się okazuje, będzie nim Szymon Urtnowski. 21-letni zawodnik pochodzi z Gdańska, gdzie w wieku 16 lat debiutował w rozgrywkach 1 ligi futsalu. Po rozpoczęciu studiów na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym, dwa ostatnie sezony spędził w Pniewach. W barwach Red Dragons rozegrał siedem spotkań w Futsal Ekstraklasie. Czerwone Smoki reprezentował też w rozgrywkach MMP U-20. W leszczyńskiej ekipie będzie występował z numerem 19.

Od kilku tygodni biało-czerwoni intensywnie przygotowuje się do sezonu. Mają za sobą już cztery sparingi, a kolejny odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Poniecu. Rywalem będzie miejscowy PKS Piast Poniec, który zadebiutuje w najniższej klasie rozgrywkowej.