Udany test-mecz w Kościanie

Pierwszy mecz kontrolny pod wodzą nowego trenera rozegrali leszczyńscy koszykarze. Timeout Polonia wygrała na wyjeździe z BC Obrą Kościan 72:69.

Spotkanie z II-ligowcem było pierwszą okazją do obejrzenia w akcji naszego zespołu. Początek był dość wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować znaczącej przewagi. W drugiej kwarcie nieco lepiej prezentowali się gospodarze, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 39:32. Po zmianie stron podopieczni Dawida Mazura rozpoczęli pogoń za rywalem, jak się okazało udaną, bo rzutem na taśmę zwyciężyli 72:69.

W najbliższy weekend biało-czerwoni udadzą się do Poznania, gdzie rozegrają turniej towarzyski. Na parkiecie hali CityZen oprócz polonistów zobaczymy Czarnych Słupsk, Spójnię Stargard oraz gospodarzy, Biofarm Basket. Poniżej pełny harmonogram imprezy.