Udana inauguracja. Szczypiorniści nie dali szans Legnicy

W pierwszym meczu sezonu I ligi piłkarzy ręcznych, Real Astromal Leszno pokonał przed własną publicznością Siódemkę Miedź Legnica 25:18.

Obie drużyny świetnie prezentowały się w przedsezonowych sparingach i przystępowały do inauguracji z nadziejami na zwycięstwo. Trudno było wskazać faworyta, choć minimalnie większe szanse z racji gry u siebie, miał Real Astromal.

To właśnie gospodarze lepiej weszli w mecz. Po zaledwie kilku minutach prowadzili 4:1. W kolejnej fazie pierwszej części pojawiły się jednak problemy ze skutecznością. W niektórych sytuacjach naszemu zespołowi brakowało tzw. „chłodnej głowy” i spokoju. Rywal nie wykorzystał okazji do odwrócenia wyniku. Ich zmorą okazał się być niesamowity tego dnia Fryderyk Musiał, który bronił nawet rzuty karne. Bramkarza wspomagała także twardo grająca defensywa, uniemożliwiająca przeciwnikowi rzuty z łatwych pozycji. Miejscowi przebudzili się po nieco ponad kwadransie. Wykończyli kilka akcji i na chwilę odskoczyli. Mimo to, do przerwy było tylko 11:7.

Druga odsłona to dominacja leszczynian. Goście nie mogli znaleźć sposobu na zdobywanie bramek. Strzelecką niemoc przełamali dopiero w 40 minucie. Wtedy to mieliśmy 14:8. Podopieczni Macieja Wieruckiego nie zamierzali na tym poprzestać i rozpoczęli ofensywę. Ataki przynosiły zamierzony skutek w postaci goli. W 45 minucie przewaga wzrosła. Rezultat brzmiał 16:9 i jasnym było, że nasz team nie wypuści wygranej z rąk. Końcowe fragmenty to otwarta gra z obu stron. Real Astromal kontrolował boiskowe wydarzenia i w pełni zasłużenie zwyciężył Siódemkę Miedź 25:18.

Bramki dla Realu Astromal zdobywali: Jaśkowski i Giernas po 4, Raczkowiak, Szkudelski i Wierucki po 3, Przekwas, Misiaczyk i Łuczak po 2 oraz Rogoziński 1.