Tygrysy pokonały Wrześnię

W przedostatnim meczu fazy zasadniczej, siatkarze UKS 9 Leszno pokonali we własnej hali Progress Września 3:1.

Początek był bardzo udany w wykonaniu gospodarzy, którzy gładko rozprawili się z rywalem, wygrywając pierwszego seta do 12. Kolejna partia była już bardziej wyrównana, ale również zwycięska dla miejscowych. W trzecim secie kontuzji doznał przyjmujący Mikołaj Piotrowski, co skutecznie rozbiło leszczynian. Wrześnianie wykorzystali sytuację i triumfowali 25:15. Ostatnia odsłona przebiegała falami. Po dobrych akcjach, pojawiały się również przestoje. Ostatecznie UKS 9 zwyciężyła tę część spotkania do 22, a cały mecz 3:1.

Ostatni mecz przed fazą play-off podopieczni Roberta Klimkowskiego rozegrają 15 lutego w Pile z tamtejszym Jokerem.