Trzecie miejsce w turnieju noworocznym w PoznaniuW miniony weekend w hali uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbył się turniej noworoczny dla dziewcząt szkół podstawowych pn. „W drodze do Ligi Mistrzyń”. Wystąpiły w nim dwie drużyny naszego partnera, KA 4 resPect Krobia.

Łącznie w rozgrywkach udział wzięło dwanaście zespołów, które podzielono na trzy grupy. Do dalszej fazy awansowało osiem. Pierwszy team KA 4 resPect dotarł aż do półfinału. Tam jednak po remisie w regulaminowych czasie, uległ po rzutach karnych późniejszemu triumfatorowi, UAM Poznań. W spotkaniu o trzecie miejsce, nasza ekipa nie dała żadnych szans innemu klubowi ze stolicy Wielkopolski, a mianowicie Polonii, pokonując go aż 5:0. Druga drużyna, po remisie i dwóch porażkach w grupie, nie uzyskała przepustki do ćwierćfinału. Na pocieszenie, w meczu o dziewiątą lokatę, pokonała po rzutach karnych Juna-Trans Stare Oborzyska. – Mimo trzeciej pozycji, był to jeden z naszych najlepszych wyjazdów. Zagraliśmy dobry turniej i udanie weszliśmy w 2018 rok. W każdym z meczów dominowaliśmy, a w półfinale mieliśmy wszystko co potrzebne, by zwyciężyć. Posiadanie, ciągły atak na bramkę przeciwnika, okazje bramkowe, a nawet rzut karny. Zabrakło tego, co najważniejsze, czyli gola. Karne to podobno loteria i wygrywa je ten, kto ma „zimną” głowę – podsumował trener Łukasz Walczak. – Cały czas zbieramy doświadczenie, nie tylko w grze, ale i w odpowiednich reakcjach na trudne sytuacje – dodał.

Warto wspomnieć, że wyróżnienie dla najlepszej bramkarki turnieju otrzymała Kornelia Kaczmarek. Zawodniczka KA 4 resPect zachowała czyste konto. Poniżej szczegółowe wyniki.

Faza grupowa:
KA 4 resPect IKA 4 resPect Krobia II 3:0
KA 4 resPect I – Orzeł Wałcz 1:0
Polonia Poznań – KA 4 resPect II 1:1
KA 4 resPect I – Polonia Poznań 1:0
Orzeł Wałcz – KA 4 resPect II 1:0

Ćwierćfinał:
KA 4 resPect I – Elite Goal Poznań 3:0

Półfinał:
UAM Poznań – KA 4 resPect I 0:0 (k. 7:6)

Mecz o IX miejsce:
KA 4 resPect II – Juna-Trans Stare Oborzyska 0:0 (k. 3:1)

Mecz o III miejsce:
Polonia Poznań – KA 4 resPect I 0:5

Agencja reklamowa Leszno