Triumfy Konwy i Dawidowicz w Rydzynie

W niedzielę w Rydzynie odbył się inauguracyjny wyścig cyklu Kaczmarek Electric MTB. Na starcie stanęli nie tylko amatorzy, ale również zawodowcy. Wśród elity triumfowali ze sporą przewagą Marek Konwa i Aleksandra Dawidowicz.

Kaczmarek Electric MTB to największy cykl wyścigów w naszych regionie. Składa się z dziesięciu etapów, a pierwszy z nich odbył się właśnie w Rydzynie. Impreza została wpisana do kalendarza PZKol, dlatego na starcie stanęli również kolarze z licencjami. Frekwencja dopisała, bo organizatorzy gościli grubo ponad tysiąc uczestników.

Zarówno Konwa, jak i Dawidowicz na metę wpadali ze sporą przewagą nad rywalami. Reprezentant Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team wyprzedził Rafała HebiszaSGR Specialized i Grzegorza Grabarka z Real 64-sto Leszno. Triumfatorka wśród kobiet debiutowała w barwach nowej drużyny, którą jest Real 64-sto. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sadłecka, reprezentująca Euro Bike Kaczmarek Electric Team, a trzecie Barbara Borowiecka z Szczepan Bike – Giant Gorzów. Dystans Giga liczył sobie aż 70 kilometrów.

50 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji na dystansie Mega. Tutaj najszybszy okazał się Szczepan PaszekFitwheels.eu / Bikestacja.pl, który wyprzedził Piotra Marciniaka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Emiliana Pajzerta (Real 64-sto Leszno).

Najliczniej obsadzony był dystans Mini (30 km), bo na trasie o najwyższe pozycje walczyło prawie 700 kolarzy. Triumfatorem został Mateusz Mróz, reprezentujący Galibier Bikefun Team. Kolejne miejsca zajęli Rafał Iwan (Fitwheels.eu / Bikestacja.pl) i Marek Urbaniak (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Team). Dodajmy, iż dystans Mini zaliczany był do klasyfikacji innego cyklu, Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.