Triumf Szlauderbacha w Rawiczu



Szymon Szlauderbach okazał się triumfatorem II rundy Pucharu MACEC, która w sobotę odbyła się na stadionie imienia Floriana Kapały w Rawiczu.

Zwycięstwo zawodnika Fogo Unii Leszno jest tym cenniejsze, że o wszystkim decydował wyścig dodatkowy. Po zasadniczej części zawodów po 13 oczek mieli na swoim koncie: wspomniany Szymon Szlauderbach, Marko Lewiczyn, Mateusz Tudzież oraz Ondrej Smetana.

Puchar MACEC to międzynarodowe zawody organizowane corocznie przez Stowarzyszenie Motocyklowe Krajów Europy Środkowej.

Wyniki:
1. Szymon Szlauderbach (Polska) – 13+3 (3,2,2,3,3)
2. Marko Lewiszyn (Ukraina) – 13+2 (3,3,3,3,1)
3. Mateusz Tudzież (Polska) – 13+1 (3,2,3,2,3)
4. Ondrej Smetana (Czechy) – 13+0 (2,3,3,2,3)
5. Stanisław Melnyczuk (Ukraina) – 11 (3,1,2,3,2)
6. Patryk Wojdyło (Polska) – 11 (2,3,1,2,3)
7. Bartosz Szymura (Polska) – 8 (3,3,2)
8. Patrik Mikel (Czechy) – 8 (2,2,2,0,2)
9. Jakub Valkovic (Słowacja) – 7 (0,2,3,1,1)
10. Andrij Kobrin (Ukraina, lic. węgierska) – 6 (2,1,1,2,d)
11. Milen Manew (Bułgaria, lic. węgierska) – 5 (1,1,1,1,1)
12. Andrij Rozaliuk (Ukraina) – 4 (1,1,0,w,2)
13. Andrei Popa (Rumunia) – 3 (0,0,2,1,0)
14. Dennis Fazekas (Węgry) – 2 (0,0,1,0,1)
15. Jaroslav Petrak (Czechy) – 2 (1,w,0,1,0)
16. Michal Danko (Słowacja) – 1 (1,0,0,0,w)
17. Krzysztof Sadurski (Polska) – 0 (0,t)
18. Gabriel Comanescu (Rumunia) – 0 (0,u/-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Szlauderbach, Kobrin, Petrak, Popa
2. Lewiszyn, Wojdyło, Manew, Valkovic
3. Melnyczuk, Mikel, Danko, Comanescu
4. Tudzież, Smetana, Rozaliuk, Fazekas
5. Lewiszyn, Szlauderbach, Melnyczuk, Fazekas
6. Wojdyło, Tudzież Kobrin, Danko
7. Szymura (Comanescu – u/-), Valkovic, Rozaliuk, Petrak (w)
8. Smetana, Mikel, Manew, Popa
9. Smetana, Szlauderbach, Wojdyło, Sadurski
10. Lewiszyn, Mikel, Kobrin, Rozaliuk
11. Tudzież, Melnyczuk, Manew, Petrak
12. Valkovic, Popa, Fazekas, Danko
13. Szlauderbach, Tudzież, Valkovic, Mikel
14. Szymura, Kobrin, Manew, Fazekas
15. Lewiszyn, Smetana, Petrak, Danko
16. Melnyczuk, Wojdyło, Popa, Rozaliuk (w)
17. Szlauderbach, Rozaliuk, Manew, Danko (w)
18. Smetana, Melnyczuk, Valkovic, Kobrin (d)
19. Wojdyło, Mikel, Fazekas, Petrak
20. Tudzież, Szymura (Sadurski – t), Lewiszyn, Popa

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
21. Szlauderbach, Lewiszyn, Tudzież, Smetana