Transferowa ofensywa na miarę Futsal Ekstraklasy

Od kilku tygodni KS Futsal Leszno cyklicznie ogłasza zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować barwy leszczyńskiego klubu. Przypomnijmy, iż po raz pierwszy w historii naszego miasta, futsalowa drużyna występować będzie na parkietach 1. Polskiej Ligi Futsalu.

We wtorek w sklepie Sporting odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono ostatnie dwa nazwiska. Działacze kolejny raz zaskoczyli, ściągając do klubu zawodników z ogromnym bagażem doświadczeń. Pierwszym z nich jest Piotr Pietruszko, który od początku kariery związany był z Euromaster Chrobry Głogów. 27-letni zawodnik grający na pozycji piwota strzelił w minionym sezonie 5 goli w Futsal Ekstraklasie i był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci głogowskiego klubu. Leszczynianie mają zatem w swoich szeregach rasowego piwota, którego do tej pory trochę brakowało.

To nie jedyne ogłoszone we wtorek wzmocnienie. Barwy klubu prowadzonego przez Pawła Mrozkowiaka i Lesława Nowaka będzie reprezentował także Ukrainiec, Serhii Chamukha. 25-latek karierę rozpoczął w wieku 19 lat w ukraińskim Urahan Iwano-Frankiwsk, a miniony sezon spędził w drugoligowym M40.pl Poznań.

Trzonem ekipy będą zatem zawodnicy z ekstraklasową przeszłością. Takie nazwiska jak Błaszczyk, Pieczyński, Lebiedziński czy Pietruszko gwarantują wysoki poziom sportowy. Ekipę liderów uzupełniają lokalni gracze, którzy w ostatnich sezonach zdobyli mnóstwo futsalowego doświadczenia w II lidze, również przyczyniając się do historycznego awansu.

Solidna kadra zbudowana przez KS Futsal Leszno z całą pewnością pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Działacze stawiają sobie wysokie cele. W nadchodzącym sezonie nie zamierzają walczyć wyłącznie o utrzymanie. Głośno mówią o pierwszej piątce, ale przy odrobinie szczęścia może okazać się, że beniaminek będzie w stanie nawiązać walkę nawet o awans do Futsal Ekstraklasy. A to byłoby z pewnością wydarzeniem bez precedensu.

Kadra KS Futsal Leszno na sezon 2017/2018:

Bramkarze:
Łukasz Błaszczyk
Filip Twardowski
Bartosz Wojtyniak

Zawodnicy z pola:
Hubert Olszak
Przemysław Czajka
Damian Drewnowski
Jakub Molicki
Filip Walczak
Daniel Lebiedziński
Łukasz Janowicz
Jan Martin
Dariusz Pieczyński
Łukasz Pieczyński
Piotr Pietruszko
Serhii Chamukha

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here