Transferowa ofensywa na miarę Futsal EkstraklasyOd kilku tygodni KS Futsal Leszno cyklicznie ogłasza zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować barwy leszczyńskiego klubu. Przypomnijmy, iż po raz pierwszy w historii naszego miasta, futsalowa drużyna występować będzie na parkietach 1. Polskiej Ligi Futsalu.

We wtorek w sklepie Sporting odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono ostatnie dwa nazwiska. Działacze kolejny raz zaskoczyli, ściągając do klubu zawodników z ogromnym bagażem doświadczeń. Pierwszym z nich jest Piotr Pietruszko, który od początku kariery związany był z Euromaster Chrobry Głogów. 27-letni zawodnik grający na pozycji piwota strzelił w minionym sezonie 5 goli w Futsal Ekstraklasie i był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci głogowskiego klubu. Leszczynianie mają zatem w swoich szeregach rasowego piwota, którego do tej pory trochę brakowało.

To nie jedyne ogłoszone we wtorek wzmocnienie. Barwy klubu prowadzonego przez Pawła Mrozkowiaka i Lesława Nowaka będzie reprezentował także Ukrainiec, Serhii Chamukha. 25-latek karierę rozpoczął w wieku 19 lat w ukraińskim Urahan Iwano-Frankiwsk, a miniony sezon spędził w drugoligowym M40.pl Poznań.

Trzonem ekipy będą zatem zawodnicy z ekstraklasową przeszłością. Takie nazwiska jak Błaszczyk, Pieczyński, Lebiedziński czy Pietruszko gwarantują wysoki poziom sportowy. Ekipę liderów uzupełniają lokalni gracze, którzy w ostatnich sezonach zdobyli mnóstwo futsalowego doświadczenia w II lidze, również przyczyniając się do historycznego awansu.

Solidna kadra zbudowana przez KS Futsal Leszno z całą pewnością pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Działacze stawiają sobie wysokie cele. W nadchodzącym sezonie nie zamierzają walczyć wyłącznie o utrzymanie. Głośno mówią o pierwszej piątce, ale przy odrobinie szczęścia może okazać się, że beniaminek będzie w stanie nawiązać walkę nawet o awans do Futsal Ekstraklasy. A to byłoby z pewnością wydarzeniem bez precedensu.

Kadra KS Futsal Leszno na sezon 2017/2018:

Bramkarze:
Łukasz Błaszczyk
Filip Twardowski
Bartosz Wojtyniak

Zawodnicy z pola:
Hubert Olszak
Przemysław Czajka
Damian Drewnowski
Jakub Molicki
Filip Walczak
Daniel Lebiedziński
Łukasz Janowicz
Jan Martin
Dariusz Pieczyński
Łukasz Pieczyński
Piotr Pietruszko
Serhii Chamukha

 

 

strony internetowe leszno