Tomczak znowu nie miała sobie równych

SONY DSC

Trzeci turniej i trzecie zwycięstwo w Pucharze Polski Juniorek we florecie ma na swoim koncie Renata Tomczak. W niedzielę reprezentantka IKS Leszno triumfowała w Gdańsku.

To były bardzo wyczerpujące i pełne sportowej rywalizacji zmagania. Wzięło w nich 56 zawodniczek z różnych klubów z całego kraju. W drodze do finału, Tomczak wygrała dziesięciokrotnie. W tej decydującej, zdecydowanie najtrudniejszej potyczce, leszczynianka po zaciętym boju pokonała 15:14 Martę Mech z miejscowego klubu AZS Gdańsk. Warto dodać, że nieźle spisała się Kinga Pijaczyńska. Florecistka Polonii Leszno zajęła 14. miejsce.

Równolegle w stolicy Pomorza toczyły się pojedynki juniorów. Wystartowało w nich 61 florecistów. Niestety, tu tak dobrze nie było, ponieważ najlepszy z naszych zawodników, Szymon Pacholczyk z IKS Leszno uplasował się na dalekiej 32. pozycji. Na najwyższym stopniu podium stanął Jan Jurkiewicz z Budowlanych Toruń.