To był intensywny weekend

Miniony weekend był bardzo intensywny dla podopiecznych klubu Karate Shinto Leszno. W sobotę wóch reprezentantów brało udział w Central Poland Karate Open WKF Grand Prix Wielkopolski w Pleszewie.

W zawodach walczyli zawodnicy z pięciu krajów: Rumunii, Czech, Litwy, Ukrainy oraz Polski. Reprezentanci Shinto wywalczyli trzy medale. Vanessa Olichwer zdobyła trzecie miejsce w kumite dziewcząt U-16 – 47 kg. Natan Olichwer zdobył drugą lokatę w kumite chłopców U-10-30 kg. Na duże uznanie zasługuje również zdobyte przez Natana trzecie miejsce w kumite chłopców U-12-38 kg (starsza kategoria wiekowa).

W niedzielę natomiast leszczynianie zdobyli łącznie aż dziewięć medali w V Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca Tiger Cup 2017.

Kacper Gubański zdobył złoto w Kihon do 9.3 Kyu Mieszane 8-9 lat oraz brąz w Kumite Indywidualnym Chłopcy 8-9 lat (-27 kg); Antoni Kuczma – srebrny krążek w Kumite Indywidualnym Chłopcy 7 lat i mniej (open); Cezary Klamke – złoto w Kumite Indywidualnym Chłopcy 7 lat i mniej (open); Aleksandra Świerzewska – srebro w Kumite Indywidualnym Seniorki 18 lat i więcej (open); Amelia Korza- brąz w Fantom Indywidualny do 8.3 Kyu Dziewczeta 9 lat i mniej oraz brąz w Kihon do 9.3 Kyu Mieszane 7 lat i mniej; Jan Kamieniarz – brąż w Kumite Indywidualnym Chłopcy 7 lat i mniej (open); Natan Olivhwer – brąz w Kumite Indywidualnym Chłopcy 8-9 lat (+28 kg).