Szlauderbach wjechał do finału Srebrnego Kasku



Trzech zawodników Fogo Unii Leszno wzięło udział we wtorkowych eliminacjach Srebrnego Kasku. Jeden z nich wywalczył awans do finału tej imprezy.

Mowa o Szymonie Szlauderbachu, który z dorobkiem 11 punktów zajął czwarte miejsce w zawodach w Rawiczu. Na stadionie im. Floriana Kapały zwyciężył, przegrywając zaledwie jeden bieg, Wiktor Trofimow. Tuż za nim uplasowali się Przemysław Liszka i Jakub Miśkowiak.

Nie powiodło się pozostałym juniorom. W tym samym turnieju dopiero szesnasty był Krzysztof Sadurski. W Bydgoszczy na trzynastej lokacie sklasyfikowany został Kacper Pludra. Tu najlepszy okazał się być zdobywca kompletu punktów, Norbert Krakowiak. Oprócz niego przepustkę uzyskali Rafał Karczmarz, Igor Kopeć-Sobczyński oraz Tomasz Orwat. Z kolei w trzecim turnieju w Krośnie, bezkonkurencyjny był Patryk Rolnicki. Drugi był Wiktor Lampart, trzeci Patryk Wojdyło, a czwarty Michał Gruchalski.

Poniżej prezentujemy wyniki. Dodajmy, iż pewni uczestnictwa w finale, który odbędzie się 2 maja w Krakowie i będzie jednocześnie finałem krajowych eliminacji do IMŚJ są: Bartosz Smektała i Dominik Kubera, a także Maksym Drabik i Robert Chmiel.

Wyniki el. SK w Rawiczu:
1. Wiktor Trofimow jr (Speed Car Motor Lublin) – 14 (3,3,3,2,3)
2. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – 13 (1,3,3,3,3)
3. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,2,2,3,2)
4. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 11 (2,3,2,2,2)
——————————————————-
5. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 9 (3,3,3,0,0)
6. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów) – 9 (2,2,2,1,2)
7. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów) – 8 (1,1,3,3,w)
8. Bartłomiej Kowalski (forBET Włókniarz Częstochowa) – 8 (1,1,2,1,3)
9. Przemysław Giera (ROW Rybnik) – 7 (2,0,0,3,2)
10. Marek Lutowicz (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 6 (0,2,0,1,3)
11. Kevin Fajfer (Car Gwarant Start Gnienzo) – 6 (2,0,1,2,1)
12. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gnienzo) – 6 (0,2,1,2,1)
13. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów) – 3 (3,0,w,0,w)
14. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 3 (1,w,1,0,1)
15. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 3 (0,1,w,1,1)
16. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno) – 1 (0,1,0,0,0)
17. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gnienzo) – 1 (1)

Bieg po biegu:
1. Trofimow jr, Szlauderbach, Liszka, Sadurski
2. Miśkowiak, Giera, Kowalski, Lutowicz
3. Szostak, Fajfer, Nowacki, Stalkowski
4. Wieczorek, Bartkowiak, Osyczka, Pawliczak
5. Wieczorek, Lutowicz, Sadurski, Szostak
6. Trofimow jr, Miśkowiak, Pawliczak, Fajfer
7. Liszka, Bartkowiak, Nowacki, Giera
8. Szlauderbach, Stalkowski, Kowalski, Osyczka (w/u)
9. Nowacki, Miśkowiak, Osyczka, Sadurski
10. Trofimow jr, Bartkowiak, Stalkowski, Lutowicz
11. Liszka, Kowalski, Błażykowski (Szostak w/2xOst), Pawliczak (w/su)
12. Wieczorek, Szlauderbach, Fajfer, Giera
13. Giera, Stalkowski, Pawliczak, Sadurski
14. Nowacki, Trofimow jr, Kowalski, Wieczorek
15. Liszka, Fajfer, Lutowicz, Osyczka
16. Miśkowiak, Szlauderbach, Bartkowiak, Szostak
17. Kowalski, Bartkowiak, Fajfer, Sadurski
18. Trofimow jr, Giera, Osyczka, Szostak (w/u)
19. Liszka, Miśkowiak, Stalkowski, Wieczorek
20. Lutowicz, Szlauderbach, Pawliczak, Nowacki (w/u)

Wyniki el. SK w Bydgoszczy:
1. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów) – 14 (3,3,2,3,3)
3. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – 13 (3,2,3,3,2)
4. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – 12 (2,2,3,2,3)

5. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 10+3 (3,2,1,2,2) – rezerwowy

6. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10+2 (2,3,3,1,1)
7. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 6 (2,1,1,2,d)
8. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 5 (2,0,w,3,0)
9. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 5 (2,3)
10. Denis Zieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 5 (1,1,1,0,2)
11. Kamil Pytlewski (truly.work Stal Gorzów) – 5 (0,2,1,1,1)
12. Mateusz Jagła (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – 5 (1,1,0,2,1)
13. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 5 (1,1,2,u,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń) – 4 (1,3,w,-,-)
15. Marcel Studziński (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – 3 (0,w,0,1,2)
16. Adrian Woźniak (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 2 (0,0,2,0,d)
17. Filip Nizgorski (Get Well Toruń) – 1 (1,0)
18. Dominik Majchrzak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 0 (0,0,0,w,-)

Bieg po biegu:
1. (64,66) Kopeć-Sobczyński, Orwat, Bogdanowicz, Studziński
2. (64,69) Kościelski, Żupiński, Zieliński, Majchrzak
3. (65,19) Karczmarz, Turowski, Pludra, Pytlewski
4. (65,75) Krakowiak, Tonder, Jagła, Woźniak
5. (64,78) Karczmarz, Orwat, Zieliński, Woźniak
6. (65,58) Krakowiak, Kopeć-Sobczyński, Turowski, Majchrzak
7. (65,15) Żupiński, Pytlewski, Jagła, Studziński (w/u)
8. (–,–) Bogdanowicz, Kościelski, Pludra, Tonder
9. (66,87) Orwat, Lotarski, Pytlewski, Majchrzak
10. (65,37) Kopeć-Sobczyński, Pludra, Zieliński, Jagła
11. (64,94) Krakowiak, Karczmarz, Kościelski, Studziński
12. (65,12) Żupiński, Woźniak, Turowski, Bogdanowicz (w/u)
13. (66,55) Krakowiak, Orwat, Żupiński, Pludra (u4)
14. (66,34) Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Pytlewski, Woźniak
15. (65,62) Tonder, Turowski, Studziński, Zieliński
16. (66,13) Karczmarz, Jagła, Nizgorski, Majchrzak (w/u)
17. (66,68) Orwat, Kościelski, Jagła, Turowski (d/st)
18. (65,17) Karczmarz, Kopeć-Sobczyński, Żupiński, Tonder
19. (66,88) Lotarski, Studziński, Pludra, Woźniak (d4)
20. (65,84) Krakowiak, Zieliński, Pytlewski, Nizgorski

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. (64,66) Kościelski, Żupiński

Wyniki el. SK w Krośnie:
1. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław) – 12+3 (3,3,3,1,2)
4. Michał Gruchalski (forBet Włókniarz Częstochowa) – 12+2 (3,2,2,2,3)

5. Michał Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 12+1 (2,3,2,2,3) – rezerwowy

6. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 10 (1,2,3,3,1)
7. Kamil Kiełbasa (Get Well Toruń) – 8 (2,3,0,2,1)
8. Mateusz Świdnicki (forBet Włókniarz Częstochowa) – 7 (1,1,2,3,0)
9. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 7 (2,1,2,2,d)
10. Patryk Zieliński (Wilki Krosno) – 6 (1,d,1,1,3)
11. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) – 6 (2,2,1,d,1)
12. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – 4 (0,1,1,t,2)
13. Eryk Borczuch (Orzeł Łódź) – 4 (0,1,1,d,2)
14. Bartosz Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 2 (0,0,0,1,1)
15. Dawid Jona (PGG ROW Rybnik) – 1 (1,0,0,t,0)
16. Maciej Kuromonow (Speed Car Motor Lublin) – 0 (0,0,0,-,ns)
17. Kacper Gosik (Speed Car Motor Lublin) – 0 (u,d)

Bieg po biegu:
1. (71,00) Rolnicki, Kiełbasa, Zieliński, Borczuch
2. (70,62) Lampart, Pióro, Jona, Kuromonow
3. (70,88) Wojdyło, Tudzież, Cierniak, Konieczny
4. (70,29) Gruchalski, M. Curzytek, Świdnicki, B. Curzytek
5. (71,44) M. Curzytek, Cierniak, Pióro, Zieliński (d4)
6. (69,65) Rolnicki, Gruchalski, Konieczny, Jona
7. (69,64) Wojdyło, Lampart, Borczuch, B. Curzytek
8. (71,41) Kiełbasa, Tudzież, Świdnicki, Kuromonow
9. (71,13) Wojdyło, Świdnicki, Zieliński, Jona
10. (69,82) Rolnicki, Pióro, Tudzież, B. Curzytek
11. (70,22) Cierniak, Gruchalski, Borczuch, Kuromonow
12. (70,44) Lampart, M. Curzytek, Konieczny, Kiełbasa
13. (70,88) Lampart, Gruchalski, Zieliński, Tudzież (d3)
14. (70,38) Rolnicki, M. Curzytek, Wojdyło, Gosik (u4)
15. (70,87) Świdnicki, Pióro, Borczuch (d3), Gosik (d4)
16. (70,44) Cierniak, Kiełbasa, B. Curzytek, Jona (t)
17. (73,25) Zieliński, Konieczny, B. Curzytek, Kuromonow
18. (70,14) Rolnicki, Lampart, Cierniak, Świdnicki
19. (72,53) M. Curzytek, Borczuch, Tudzież, Jona
20. (–,–) Gruchalski, Wojdyło, Kiełbasa, Pióro (d4)

Bieg dodatkowy o miejsca 3-5.
21. (69,54) Wojdyło, Gruchalski, M. Curzytek

punktacja za www.sportowfakty.wp.pl