Szlakiem Don Kichota po raz czwarty

SONY DSC

W sobotę w Nietążkowie już po raz czwarty w historii odbył się szosowy Supermaraton Szlakiem Don Kichota. Kolarze amatorzy rywalizowali na trzech dystansach.

Trasa przebiegała przez cztery sąsiednie gminy: Śmigiel, Wielichowo, Przemęt i Włoszakowice. Wyścig zaliczany był do klasyfikacji Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych.

Na najdłuższym dystansie Giga, liczącym aż 210 kilometrów zwycięzcą okazał się Henryk Bętlewski, któremu pokonanie tej trasy zajęło 6 godzin i 13 minut. Kolejne miejsca na podium klasyfikacji Open zajęli: Marcin Sierant i Krzysztof Kubik, reprezentujący OTR Interkol.

140 kilometrów składało się na dystans Mega. Tutaj najszybszy okazał się Krzysztof Bartkowiak, przed Adrianem Juszczakiem (Gilicki Bike) i Adamem Jarosem. Najliczniej obsadzony dystans Mini liczył 70 kilometrów. Wśród ponad dwustu kolarzy, triumfatorem został kolarz Galibier Bikefun Team Patryk Matuszak, który uzyskał średnią ponad 40 km/h. Na podium stanęli jeszcze: Remigiusz Rolski z Talvi Sport Szklarska Poręba i Piotr Chmielewski – KP PSP Stargard.

W ramach tej imprezy miał odbywał się IV Maraton Szosowy Służb Mundurowych. Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.