Szczypiorniak wrócił do Trzynastki

Pierwszy sparing rozegrali we wtorek nasi piłkarze ręczni. Real Astromal Leszno przegrał w hali Trzynastka z Ostrovią Ostrów Wlkp. 24:29.

Niespełna tydzień od rozpoczęcia przygotowań, nasza drużyna sprawdziła się na tle innego I-ligowca. Był to z pewnością pożyteczny test-mecz dla podopiecznych Macieja Wieruckiego.

Początek był dla gospodarzy udany. Szybko wysforowali się na prowadzenie 3:0. Dobrze spisywała się defensywa, a do tego kilka piłek odbił Jakub Skorupiński. Ostrowianie na swojego pierwszego gola musieli czekać prawie 9 minut. Trzeba podkreślić, że choć było to tylko towarzyskie granie, żadna ze stron nie chciała odpuścić i walczyła o każdy centymetr boiska. Jak to zwykle bywa w tego rodzaju spotkaniach, pojawiało się sporo niedokładności w rozgrywaniu akcji i błędów własnych. Tych nieco więcej popełnili miejscowi, co natychmiast wykorzystał przeciwnik, doprowadzając do remisu, a chwilę przed końcem pierwszej połowy obejmując przodownictwo 13:12.

Po zmianie stron, goście ruszyli do natarcia. Swobodnie przechodzili do ataku i przez moment zupełnie zdominowali leszczynian. Ich przewaga w 35 minucie urosła do pięciu bramek. W kolejnej fazie, Real Astromal starał się odrobić straty, ale przeciwnik był tego dnia skuteczniejszy i ostatecznie zwyciężył w stosunku 29:24.

Warto dodać, że w ekipie leszczyńskiej zabrakło wielu zawodników m.in. Krzysztofa Misiaczyka, Alana Raczkowiaka, Fryderyka Musiała, czy Mariusza Rogozińskiego zmagających się z urazami. Okazję do debiutu mieli natomiast nowo pozyskani gracze Kamil Napierkowski i Hubert Kuliński. Pomimo, iż wynik nie był sprawą najważniejszą, gołym okiem widać, że nasz zespół czeka sporo pracy przed rozgrywkami ligowymi. Biorąc pod uwagę wysokie drugie miejsce w poprzednim sezonie, apetyty w Lesznie są duże. Kolejną szansą na sprawdzenia formy będzie mecz wyjazdowy z Siódemką Miedzią Legnica, do którego dojdzie w najbliższy piątek 9 sierpnia.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Przekwas i Buda po 4, Frieske 3, Jaśkowski, Szkudelski, Rybarczyk i Maleszka po 2 oraz Wierucki, Meissner, Napierkowski, Kuliński i Nowak po 1.