Świetne otwarcie sezonu

Znakomicie sezon rozpoczęły leszczyńskie koszykarki. Na inaugurację zmagań w I lidze, Tęcza Leszno rozbiła na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 83:55.

Nasza drużyna od samego początku narzuciła twarde warunki rywalkom. Po 5 minutach prowadziła aż 10:0, a pierwsze skrzypce grała Karolina Budeń, trafiając dwukrotnie za trzy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:10 dla Tęczy. Gospodynie przebudziły się dopiero w drugiej partii. Ta była już bardziej wyrównana. Leszczynianki zachowały jednak przewagę, głównie dzięki skutecznym akcjom Aleksandry Pietraszek i Magdaleny Pisery. Do przerwy mieliśmy 43:26.

Trzecia ćwiartka miała niemal identyczny przebieg, jak pierwsza. Tę część spotkania zdominowały przyjezdne, co okazało się być decydujące dla losów tego meczu. Wynik po 30 minutach brzmiał bowiem 65:36. Ostatnia odsłona to dopełnienie formalności przez podopieczne Jędrzeja Jankowiaka, które kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznym rozrachunku wysoko pokonały Karkonosze 83:55.

Wyniki poszczególnych kwart: 10:26, 16:17, 10:22, 19:18

Punkty dla Tęczy Leszno zdobywały: Pietraszek 18, Walentowska 14, Pisera 13, Budeń 12, Hołtyn 11, Rzeźnik i Łakoma po 5, Arczewska 3 oraz Brambor 2.