Sukcesy Achillesa w Słubicach

Bardzo udane występy w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach mają za sobą juniorzy i juniorki UKS Achilles Leszno. W sumie nasi reprezentanci zdobyli aż dziesięć medali w różnych konkurencjach.

Po złoto w rzucie młotem sięgnęły Jolanta Klimasz i Patrycja Maciejewska. Te same zawodniczki wywalczyły odpowiednio srebro i brąz w rzucie dyskiem. Ponadto, z wynikiem 60,04 metrów w młocie, Klimasz uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy Kadetów, które odbędą się w węgierskim Gyor. Dwa krążki padły również łupem Eweliny Maciejewskiej, która była druga w trójskoku i trzecia w skoku w dal. Na najniższym stopniu podium w rzucie oszczepem stanęła Anna Maciejewska. Dwa medale brązowego koloru zawisły na szyi Szymona Królikowskiego, startującego z powodzeniem w biegach na dystansach 100 oraz 200 metrów. Z kolei srebro w biegu na 2000 metrów z przeszkodami zgarnął Grzegorz Walewski.

Warto dodać, że w klasyfikacji punktowej klubów z całej Polski, UKS Achilles zajął wysokie szóste miejsce na sto sklasyfikowanych, a jako województwo wielkopolskie odniósł zdecydowane zwycięstwo.