Startowali w szwedzkiej Elitserien



Trójka żużlowców Fogo Unii Leszno startowała we wtorek w szwedzkiej Elitserien. Najlepiej wypadł Jarosław Hampel, który zdobył dla Lejonen Gislaved 11 punktów.

Drużyna Hampela była o włos od zwycięstwa w Eskilstunie. Ostatecznie Smedarna doprowadziła jednak do remisu, a leszczyński żużlowiec był obok Chrisa Holdera najskuteczniejszym zawodnikiem Lejonen.

Łatwe zwycięstwo odniosła na własnym torze Vetlanda, która pokonała Indianernę Kumla 57:33. 9 oczek dla gospodarzy zainkasował Brady Kurtz. O swoim występie szybko będzie chciał zapomnieć Bartosz Smektała. Nasz młodzieżowiec zdobył zaledwie 1 punkt w przegranym przez Vastervik meczu w Mallili.

Smederna Eskilstuna: 45
1. Fredrik Lindgren (0,3,2,3,2) 10
2. Krzysztof Buczkowski (1,3,0,1) 5
3. Michael Jepsen Jensen (0,2,3,0) 5
4. Mikkel Michelsen (2,1*,1,2,1) 7+1
5. Niels Kristian Iversen (3,0,1*,1,3) 8+1
6. Pontus Aspgren (3,1,2,1*) 7+1
7. Linus Ekloef (2*,1,0) 3+1

Lejonen Gislaved: 45

1. Jarosław Hampel (2*,3,1,3,2) 11+1
2. Maksym Drabik – zastępstwo zawodnika
3. Chris Holder (3,2,3,3,2,3) 16
4. Kacper Woryna (3,1,2,1*,2*,0) 9+2
5. Rohan Tungate (W,0,3,0,0) 3
6. Mathias Thoernblom (0,0,1,D) 1
7. Timo Lahti (1,2,0,2) 5

Bieg po biegu:
1. K. Woryna, J. Hampel, K. Buczkowski, F. Lindgren 1:5 (1:5)
2. P. Aspgren, L. Ekloef, T. Lahti, M. Thoernblom 5:1 (6:6)
3. Ch. Holder, M. Michelsen, K. Woryna, M. J. Jensen 2:4 (8:10)
4. N. K. Iversen, T. Lahti, P. Aspgren, R. Tungate (W) 4:2 (12:12)
5. K. Buczkowski, K. Woryna, L. Ekloef, M. Thoernblom 4:2 (16:14)
6. J. Hampel, M. J. Jensen, M. Michelsen, T. Lahti 3:3 (19:17)
7. F. Lindgren, Ch. Holder, K. Woryna, K. Buczkowski 3:3 (22:20)
8. M. J. Jensen, T. Lahti, M. Michelsen, R. Tungate 4:2 (26:22)
9. Ch. Holder, P. Aspgren, J. Hampel, N. K. Iversen 2:4 (28:26)
10. R. Tungate, F. Lindgren, M. Thoernblom, L. Ekloef 2:4 (30:30)
11. Ch. Holder, M. Michelsen, N. K. Iversen, M. Thoernblom 3:3 (33:33)
12. J. Hampel, K. Woryna, K. Buczkowski, M. J. Jensen 1:5 (34:38)
13. F. Lindgren, Ch. Holder, N. K. Iversen, R. Tungate 4:2 (38:40)
14. Ch. Holder, F. Lindgren, P. Aspgren, R. Tungate 3:3 (41:43)
15. N. K. Iversen, J. Hampel, M. Michelsen, K. Woryna 4:2 (45:45)

Vetlanda Speedway: 57
1. Artiom Łaguta (1*,T,3,3) 7+1
2. Tomas Jonasson (2,3,3,2*,D) 10+1
3. Leon Madsen (2*,3,1,3,3) 12+1
4. Brady Kurtz (3,1,3,0,2*) 9+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,1,2*,3) 12+1
6. Filip Hjelmland (2,2*,0,1) 5+1
7. Robert Miśkowiak (0,2*,0) 2+1

Indianerna Kumla: 33
1. Bjarne Pedersen (0,T,2,1,0) 3
2. Vaclav Milik (3,2,2,0,3,2) 12
3. Kenneth Bjerre (0,1*,2*,0,1*) 4+3
4. Piotr Protasiewicz (1,D) 1
5. Anders Thomsen (1,2,1*,0,1) 5+1
6. Victor Palovaara (1,1,2,1) 5
7. Ludvig Lindgren (3,0,0,0) 3

Bieg po biegu:
1. V. Milik, T. Jonasson, A. Łaguta, B. Pedersen 3:3 (3:3)
2. L. Lindgren, F. Hjelmland, V. Palovaara, R. Miśkowiak 2:4 (5:7)
3. B. Kurtz, L. Madsen, P. Protasiewicz, K. Bjerre 5:1 (10:8)
4. B. Zmarzlik, F. Hjelmland, A. Thomsen, L. Lindgren 5:1 (15:9)
5. T. Jonasson, R. Miśkowiak, V. Palovaara, P. Protasiewicz (D) 5:1 (20:10)
6. L. Madsen, V. Milik, B. Kurtz, L. Lindgren, B. Pedersen (T) 4:2 (24:12)
7. T. Jonasson, V. Milik, K. Bjerre, F. Hjelmland, A. Łaguta (T) 3:3 (27:15)
8. B. Kurtz, A. Thomsen, L. Madsen, L. Lindgren 4:2 (31:17)
9. B. Zmarzlik, B. Pedersen, F. Hjelmland, V. Milik 4:2 (35:19)
10. A. Łaguta, V. Palovaara, A. Thomsen, R. Miśkowiak 3:3 (38:22)
11. V. Milik, K. Bjerre, B. Zmarzlik, B. Kurtz 1:5 (39:27)
12. L. Madsen, T. Jonasson, B. Pedersen, A. Thomsen 5:1 (44:28)
13. A. Łaguta, B. Zmarzlik, A. Thomsen, K. Bjerre 5:1 (49:29)
14. B. Zmarzlik, B. Kurtz, V. Palovaara, B. Pedersen 5:1 (54:30)
15. L. Madsen, V. Milik, K. Bjerre, T. Jonasson (D) 3:3 (57:33)

Dackarna Malilla: 56
1. Greg Hancock (2,3,3,3,0) 11
2. Hans Andersen (1*,2*,W,0) 3+2
3. Paweł Przedpełski (1*,2,1,3) 7+1
4. Patryk Dudek (2,1*,3,1*) 7+2
5. Maciej Janowski (2*,1,2,2*,3) 10+2
6. Oliver Berntzon (3,3,0,3) 9
7. Joel Kling (2*,3,2*,2*) 9+3

Västervik Speedway: 34
1. Nicki Pedersen (3,3,1*,2*,2,2) 13+2
2. Grzegorz Zengota (0,0,0) 0
3. Peter Ljung (3,2,3,3,1,1*) 13+1
4. Bartosz Smektała (0,0,1*,0) 1+1
5. Peter Kildemand (1,2,0,0,1) 4
6. Anton Karlsson (0,1,1) 2
7. Mikkel Bech (1,W,0) 1

Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, G. Hancock, H. Andersen, G. Zengota 3:3 (3:3)
2. O. Berntzon, J. Kling, M. Bech, A. Karlsson 5:1 (8:4)
3. P. Ljung, P. Dudek, P. Przedpełski, B. Smektała 3:3 (11:7)
4. O. Berntzon, M. Janowski, P. Kildemand, M. Bech (W) 5:1 (16:8)
5. J. Kling, H. Andersen, A. Karlsson, B. Smektała 5:1 (21:9)
6. N. Pedersen, P. Przedpełski, P. Dudek, G. Zengota 3:3 (24:12)
7. G. Hancock, P. Ljung, N. Pedersen, H. Andersen (W) 3:3 (27:15)
8. P. Dudek, P. Kildemand, P. Przedpełski, M. Bech 4:2 (31:17)
9. P. Ljung, N. Pedersen, M. Janowski, O. Berntzon 1:5 (32:22)
10. G. Hancock, J. Kling, A. Karlsson, P. Kildemand 5:1 (37:23)
11. P. Ljung, M. Janowski, P. Dudek, G. Zengota 3:3 (40:26)
12. P. Przedpełski, N. Pedersen, B. Smektała, H. Andersen 3:3 (43:29)
13. G. Hancock, M. Janowski, P. Ljung, P. Kildemand 5:1 (48:30)
14. O. Berntzon, J. Kling, P. Kildemand, B. Smektała 5:1 (53:31)
15. M. Janowski, N. Pedersen, P. Ljung, G. Hancock 3:3 (56:34)

strony internetowe leszno