Startowali w Elitserien



Trzech żużlowców Fogo Unii Leszno wzięło udział w meczach II kolejki szwedzkiej Elitserien. Nieźle wypadli Piotr Pawlicki i Brady Kurtz, natomiast o swoim występie jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Bartosz Smektała.

Rospiggarna Hallstavik łatwo pokonała na własnym torze Vetlandę 54:35. Brady Kurtz zdobył 9 punktów sześciu startach i był najskuteczniejszym obok Bartosza Zmarzlika zawodnikiem swojej drużyny. Również 9 oczek zainkasował Piotr Pawlicki. Jego ekipa, Lejonen Gislaved przegrała na wyjeździe z Dackarną Mallila 36:54. Do Avesty wybrał się Bartosz Smektała. Vastervik Speedway przegrał z miejscową Masarną 42:48, a leszczyński junior w trzech wyścigach nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu.

Rospiggarna Hallstavik: 54
1. Jason Doyle (1,2*,3,1) 7+1
2. Robert Lambert (3,3,3,1*,W) 10+1
3. Andreas Jonsson (2*,3,3,2,W) 10+1
4. Jacob Thorssell (3,2*,1,1*,2) 9+2
5. Max Fricke (1*,1*,2,3,0) 7+2
6. Sam Masters (2*,2,2) 6+1
7. Kenneth Hansen (3,1,1) 5

Vetlanda Speedway: 35
1. Szymon Woźniak (0,0,0) 0
2. Thomas H. Jonasson (2,1,3,0,0,3) 9
3. Artiom Łaguta (0,0,1) 1
4. Brady Kurtz (1,2,1,W,3,2*) 9+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,2,2,3,2,3) 15
6. Kasper Lykke Nielsen (0,0,0) 0
7. Filip Hjelmland (1,0,0) 1

Bieg po biegu:
1. R. Lambert, T. H. Jonasson, J. Doyle, Sz. Woźniak 4:2 (4:2)
2. K. Hansen, S. Masters, F. Hjelmland, K. Lykke Nielsen 5:1 (9:3)
3. J. Thorssell, A. Jonsson, B. Kurtz, A. Łaguta 5:1 (14:4)
4. B. Zmarzlik, S. Masters, M. Fricke, F. Hjelmland 3:3 (17:7)
5. R. Lambert, B. Kurtz, K. Hansen, K. Lykke Nielsen 4:2 (21:9)
6. A. Jonsson, J. Thorssell, T. H. Jonasson, Sz. Woźniak 5:1 (26:10)
7. R. Lambert, J. Doyle, B. Kurtz, A. Łaguta 5:1 (31:11)
8. A. Jonsson, B. Zmarzlik, J. Thorssell, F. Hjelmland 4:2 (35:13)
9. T. H. Jonasson, S. Masters, M. Fricke, B. Kurtz 3:3 (38:16)
10. J. Doyle, B. Zmarzlik, K. Hansen, K. Lykke Nielsen 4:2 (42:18)
11. B. Zmarzlik, M. Fricke, J. Thorssell, T. H. Jonasson 3:3 (45:21)
12. B. Kurtz, A. Jonsson, R. Lambert, Sz. Woźniak 3:3 (48:24)
13. M. Fricke, B. Zmarzlik, J. Doyle, T. H. Jonasson 4:2 (52:26)
14. T. H. Jonasson, J. Thorssell, A. Łaguta, M. Fricke 2:4 (54:30)
15. B. Zmarzlik, B. Kurtz, A. Jonsson (W), R. Lambert (W) 0:5 (54:35)

Dackarna: 54
1. Hans Andersen (2,1*,2,1) 6+1
2. Greg Hancock (1*,3,2,1*) 7+2
3. Oliver Berntzon (0,3,2*,2,2) 9+1
4. Patryk Dudek (3,2*,3,2*,1) 11+2
5. Maciej Janowski (3,3,3,3,3) 15
6. Joel Kling (3,1,0,0) 4
7. Paweł Przedpełski (2*,0,0) 2+1

Lejonen Gislaved: 36
1. Piotr Pawlicki (3,0,1*,3,2) 9+1
2. Mathias Thoernblom (0) 0
3. Chris Holder (1*,3,2,0,0,3) 9+1
4. Timo Lahti (2,2,0,0) 4
5. Maksym Drabik (2,0,3,1,2,0) 8
6. Kacper Woryna (1,1*,1,1,1) 5+1
7. Rohan Tungate (T,0,1) 1

Bieg po biegu:
1. Pi. Pawlicki, H. Andersen, G. Hancock, M. Thoernblom 3:3 (3:3)
2. J. Kling, P. Przedpełski, K. Woryna, R. Tungate (T) 5:1 (8:4)
3. P. Dudek, T. Lahti, C. Holder, O. Berntzon 3:3 (11:7)
4. M. Janowski, M. Drabik, J. Kling, R. Tungate 4:2 (15:9)
5. G. Hancock, T. Lahti, K. Woryna, P. Przedpełski 3:3 (18:12)
6. O. Berntzon, P. Dudek, K. Woryna, Pi. Pawlicki 5:1 (23:13)
7. C. Holder, G. Hancock, H. Andersen, T. Lahti 3:3 (26:16)
8. P. Dudek, O. Berntzon, R. Tungate, M. Drabik 5:1 (31:17)
9. M. Janowski, C. Holder, Pi. Pawlicki, J. Kling 3:3 (34:20)
10. M. Drabik, H. Andersen, K. Woryna, P. Przedpełski 2:4 (36:24)
11. M. Janowski, P. Dudek, M. Drabik, C. Holder 5:1 (41:25)
12. Pi. Pawlicki, O. Berntzon, G. Hancock, T. Lahti 3:3 (44:28)
13. M. Janowski, M. Drabik, H. Andersen, C. Holder 4:2 (48:30)
14. C. Holder, O. Berntzon, K. Woryna, J. Kling 2:4 (50:34)
15. M. Janowski, Pi. Pawlicki, P. Dudek, M. Drabik 4:2 (54:36)

Masarna Avesta: 48
1. Antonio Lindbaeck (3,2,W,W) 5
2. Linus Sundstroem (2*,2*,0,3,1*) 8+3
3. Przemysław Pawlicki (2,3,2*,1,2) 10+1
4. Kim Nilsson (1*,2*,3,2,1*) 9+3
5. Tai Woffinden (2,2,1*,2,2) 9+1
6. John Lindman (U,W,0) 0
7. Adrian Cyfer (3,3,1) 7

Västervik Speedway: 42

1. Grzegorz Zengota (1,1,1,2,3) 8
2. Oskar Fajfer (0,0) 0
3. Peter Ljung (3,3,3,3,3,3) 18
4. Bartosz Smektała (0,0,0) 0
5. Peter Kildemand (3,1,1,2*,1,0) 8+1
6. Mikkel Bech (2,1,3,0,0) 6
7. Magnus Karlsson (1*,1,0) 2+1

Bieg po biegu:

1. A. Lindbaeck, L. Sundstroem, G. Zengota, O. Fajfer 5:1 (5:1)
2. A. Cyfer, M. Bech, M. Karlsson, J. Lindman (U) 3:3 (8:4)
3. P. Ljung, Prz. Pawlicki, K. Nilsson, B. Smektała 3:3 (11:7)
4. P. Kildemand, T. Woffinden, M. Karlsson, J. Lindman (W) 2:4 (13:11)
5. A. Cyfer, L. Sundstroem, M. Bech, B. Smektała 5:1 (18:12)
6. Prz. Pawlicki, K. Nilsson, G. Zengota, O. Fajfer 5:1 (23:13)
7. P. Ljung, A. Lindbaeck, P. Kildemand, L. Sundstroem 2:4 (25:17)
8. K. Nilsson, Prz. Pawlicki, P. Kildemand, M. Karlsson 5:1 (30:18)
9. P. Ljung, T. Woffinden, G. Zengota, J. Lindman 2:4 (32:22)
10. M. Bech, P. Kildemand, A. Cyfer, A. Lindbaeck (W) 1:5 (33:27)
11. P. Ljung, K. Nilsson, T. Woffinden, M. Bech 3:3 (36:30)
12. L. Sundstroem, G. Zengota, Prz. Pawlicki, B. Smektała 4:2 (40:32)
13. P. Ljung, T. Woffinden, P. Kildemand, A. Lindbaeck (W) 2:4 (42:36)
14. G. Zengota, T. Woffinden, L. Sundstroem, M. Bech 3:3 (45:39)
15. P. Ljung, Prz. Pawlicki, K. Nilsson, P. Kildemand 3:3 (48:42)

Agencja reklamowa Leszno