Spora dawka siatkarskiej wiedzyPo raz pierwszy w Lesznie zorganizowany zostanie siatkarski camp. Odbędzie się on 1 września w hali sportowej Gimnazjum nr 9.

Do naszego miasta zawitają siatkarze z wielu miast. Będzie to doskonała okazja do wysłuchania rad i skorzystania z wiedzy byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Wójcika, który poprowadzi zajęcia. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Warto dodać, że treningi będą otwarte dla publiczności. Dodatkową dawką wiedzy, z której skorzystać będą mogli uczestnicy zajęć będą konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii sportowej, dietetyki, a także ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 treningiem przeznaczonym dla kadetów i juniorów. Na godzinę 15 zaplanowano skierowane dla obu grup konsultacje z fizjoterapeutą z NZOZ Niezapominajka, dietetykiem Natur House i trenerem przygotowania fizycznego Pawłem Barszowskim. Ostatnim akcentem siatkarskiego campu zaplanowanym na godzinę 16 będzie trening siatkarzy pełnoletnich, który zawierał będzie doskonalenie elementów technicznych, analizę zagrań siatkarskich i taktykę.

Siatkarskie zajęcia poprowadzi Krzysztof Wójcik wielokrotny reprezentanta Polski, który w kadrze wystąpił między innymi w rozgrywkach Ligi Światowej i mistrzostwach Europy, przez wiele sezonów grał w ekstraklasie. Po zakończeniu kariery zawodniczej Wójcik rozpoczął pracę trenerską. Prowadził Jokera Piła, Ósemkę Siedlce, Krispol Września, Stal AZS PWSZ Nysa i SPS Chrobrego Głogów.

Organizatorem Siatkarskiego Campu z Krzysztofem Wójcikiem jest UKS 9 Leszno przy współpracy z Miastem Lesznem.