Spokój nastał po przerwie

Jak dobry diesel w meczu z AZS AJP II Gorzów Wlkp. rozpędzała się Tęcza Leszno. Nasz zespół odniósł ważne zwycięstwo 64:42.

Spotkanie zaczęło się optymistycznie dla leszczynianek, które dobrą obroną zmusiły trenera Pieczyraka do skorzystania z czasu, już niecałe trzy minuty po pierwszym gwizdku. Przerwa na żądanie nie zmieniła jednak obrazu gry przyjezdnych, bo w kolejnej akcji za dwa trafiła Karolina Budeń. Do tego poziomu, jaki prezentowały na początku kwarty leszczynianki, powróciły dopiero dwie minuty przed jej zakończeniem. Zza łuku trafiła Iga Walentowska, a w jej ślady poszła Joanna Pawlukiewicz. Cenne punkty dorzuciła również Aleksandra Sobańska, dzięki czemu Tęcza objęła prowadzenie w meczu 21:10.

Na początku drugiej kwarty, po sześciopunktowej serii przyjezdnych, przewaga leszczynianek stopniała. Na wydarzenia na parkiecie szybko zareagował jednak Jędrzej Jankowiak desygnując do boju doświadczoną Magdalenę Rzeźnik, która uspokoiła nieco poczynania obronne swojej drużyny. Wiele do życzenia pozostawiała nadal skuteczność Tęczowych, które przez ponad 5 minut nie potrafiły odnaleźć drogi do kosza gorzowianek. W końcówce pierwszej połowy niechlubne statystyki zespołu poprawiły nieco Pawlukiewicz, Justyna Hołtyn oraz Alicja Franckowiak.

Po zmianie stron, leszczyniankom nadal przytrafiały się błędy. Przyznać jednak należy, że ich częstotliwość była zdecydowanie mniejsza. Co więcej, na tle drużyny z Gorzowa miejscowe wypadały naprawdę przyzwoicie. Szczególnie jeżeli spojrzymy na zdobycz punktową zespołu. Licznik Tęczy w tej kwarcie na 19 oczkach, celnym rzutem w ostatniej sekundzie, zamknęła Walentowska.

Tak jak skończyła, tak samo dobrze ostatnią kwartę rozpoczęła leszczyńska rozgrywająca. Przechwyty byłej zawodniczki UKS-u Basket Aleksandrów Łódzki wyprowadziły Tęczę na bezpieczne prowadzenie 51:29. W tym momencie, żadna siła nie mogła odebrać wygranej naszej ekipie, która w kontekście walki o fazę play-off, może okazać się bezcenna. Ostatecznie Tęcza zwyciężyła 62:44, wygrywając w ten sposób siódme spotkanie w tegorocznych rozgrywkach.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 22, Budeń 12, Sobańska 10, Pawlukiewicz 7, Łakoma i Hołtyn po 4, Franckowiak 3 i Rzeźnik 2.

Tęcza Leszno 64:42 AZS AJP II Gorzów Wlkp.