Solid Road bez niespodzianek, triumf Rozwalki

SONY DSC

Nie było niespodzianki w sobotnim wyścigu Solid Road, który tym razem zawitał do Gostynia. Najszybsi okazali się faworyci, a triumfatorem został Przemysław Rozwalka z leszczyńskiej drużyny StrefaSportu.pl MW Invest.

Gostyń był kolejnym przystankiem tego cyklu. Przypomnijmy, iż pierwszy wyścig odbył się w marcu w Krzywiniu. W sobotę do pokonania były 74 kilometry, na co złożyły się cztery rundy. Trasa przebiegała przez Gostyń, Dusinę, Daleszyn, Osowo, Stankowo i Stary Gostyń.

Wymagające podjazdy i dość silny wiatr już na pierwszej rundzie dokonał selekcji zawodników. W takich warunkach świetnie czuli się faworyzowani: Przemysław Rozwalka, Damian Miela (StrefaSportu.pl MW Invest) oraz Mikołaj Konieczny (Team Hurom), którzy właśnie w takiej kolejności wpadli na linię mety, uzyskując średnią ponad 40 km/h.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Marta Gogolewska z Merx Team. W sobotniej rywalizacji wziął udział reprezentant naszego portalu. Daniel Nowak zajął 68. miejsce w klasyfikacji Open, co dało 22. lokatę w kategorii M3. Dodajmy, iż na starcie Solid Road stanęło 152 kolarzy.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ. Ostatnia, trzecia runda tego cyklu odbędzie się 25. sierpnia w Bodzyniewie.