Smektała i Hampel zwycięscy w Szwecji



Jak co wtorek rozegrane zostały mecze szwedzkiej Elitserien. Startowało w nich dwóch reprezentantów Fogo Unii Leszno, Bartosz Smektała i Jarosław Hampel.

Obie drużyny Byków były górą. Vastervik Speedway rozgromiło na własnym torze Piraternę Motala 58:32, a aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów zebrał 5 punktów i dwa bonusy w czterech wyściagach. Triumfem gospodarzy zakończyło się również spotkanie w Gislaved, gdzie tamtejsze Lejonen pokonało Masarnę Avesta 53:37. Niezły występ zanotował popularny Mały, który zdobył dla Lwów 7 oczek i dwa bonusy w czterech biegach.

Lejonen Gislaved: 53
1. Maksym Drabik (1*,2*,2,2) 7+2
2. Krzysztof Kasprzak (2,1,3,2*,1) 9+1
3. Robert Lambert (2,2*,3,3,3) 13+1
4. Kacper Woryna (0,3,2*,2*,3) 10+2
5. Jarosław Hampel (2,1*,3,1*) 7+2
6. Timo Lahti (3,1*,2) 6+1
7. Daniel Henderson (1,0,0,0) 1

Masarna Avesta: 37
1. Antonio Lindbaeck (3,1,0,1,2) 7
2. Wadim Tarasienko (0,0) 0
3. Rohan Tungate (3,0,0,0,2) 5
4. Oskar Fajfer (1,2*,1,W) 4+1
5. Kim Nilsson (3,0,1,3,0) 7
6. David Bellego (2,3,3,3,1*) 12+1
7. Martin Smolinski (0,0,1,1) 2

Bieg po biegu:
1. A. Lindbaeck, K. Kasprzak, M. Drabik, W. Tarasienko 3:3 (3:3)
2. T. Lahti, D. Bellego, D. Henderson, M. Smolinski 4:2 (7:5)
3. R. Tungate, R. Lambert, O. Fajfer, K. Woryna 2:4 (9:9)
4. K. Nilsson, J. Hampel, T. Lahti, M. Smolinski 3:3 (12:12)
5. D. Bellego, O. Fajfer, K. Kasprzak, D. Henderson 1:5 (13:17)
6. K. Woryna, R. Lambert, A. Lindbaeck, W. Tarasienko 5:1 (18:18)
7. K. Kasprzak, M. Drabik, O. Fajfer, R. Tungate 5:1 (23:19)
8. R. Lambert, K. Woryna, M. Smolinski, K. Nilsson 5:1 (28:20)
9. D. Bellego, T. Lahti, J. Hampel, A. Lindbaeck 3:3 (31:23)
10. D. Bellego, M. Drabik, K. Nilsson, D. Henderson 2:4 (33:27)
11. J. Hampel, K. Woryna, M. Smolinski, R. Tungate 5:1 (38:28)
12. R. Lambert, K. Kasprzak, A. Lindbaeck, O. Fajfer (W) 5:1 (43:29)
13. K. Nilsson, M. Drabik, J. Hampel, R. Tungate 3:3 (46:32)
14. K. Woryna, R. Tungate, D. Bellego, D. Henderson 3:3 (49:35)
15. R. Lambert, A. Lindbaeck, K. Kasprzak, K. Nilsson 4:2 (53:37)

Västervik Speedway: 58
1. Peter Ljung (2*,W,1*,2*,3) 8+3
2. Jack Holder (3,3,3,2*,2*) 13+2
3. Peter Kildemand (3,2,3,3,3) 14
4. Bartosz Smektała (1,0,2*,2*) 5+2
5. Nicki Pedersen (2,2,3,3,1) 11
6. Anton Karlsson (0,0,1) 1
7. Mikkel Bech (2,2*,2) 6+1

Piraterna Motala: 31
1. Mikkel Michelsen (1,3,3,1,2) 10
2. Kai Huckenbeck (0,1,W,0,0) 1
3. Paweł Przedpełski (2,2,1,0,1) 6
4. Linus Sundstroem (0,1,W,0) 1
5. Niels K. Iversen (3,1,3,1,0) 8
6. David Davidsson (3,0,0) 3
7. Jonas Davidsson (1,1,0) 2

Bieg po biegu:
1. J. Holder, P. Ljung, M. Michelsen, K. Huckenbeck 5:1 (5:1)
2. D. Davidsson, M. Bech, J. Davidsson, A. Karlsson 2:4 (7:5)
3. P. Kildemand, P. Przedpełski, B. Smektała, L. Sundstroem 4:2 (11:7)
4. N. K. Iversen, N. Pedersen, J. Davidsson, A. Karlsson 2:4 (13:11)
5. J. Holder, M. Bech, L. Sundstroem, D. Davidsson 5:1 (18:12)
6. M. Michelsen, P. Kildemand, K. Huckenbeck, B. Smektała 2:4 (20:16)
7. J. Holder, P. Przedpełski, P. Ljung (W), L. Sundstroem (W) 3:2 (23:18)
8. P. Kildemand, B. Smektała, N. K. Iversen, J. Davidsson 5:1 (28:19)
9. M. Michelsen, N. Pedersen, A. Karlsson, K. Huckenbeck (W) 3:3 (31:22)
10. N. K. Iversen, M. Bech, P. Ljung, D. Davidsson 3:3 (34:25)
11. N. Pedersen, B. Smektała, P. Przedpełski, K. Huckenbeck 5:1 (39:26)
12. P. Kildemand, J. Holder, M. Michelsen, L. Sundstroem 5:1 (44:27)
13. N. Pedersen, P. Ljung, N. K. Iversen, P. Przedpełski 5:1 (49:28)
14. P. Ljung, M. Michelsen, N. Pedersen, K. Huckenbeck 4:2 (53:30)
15. P. Kildemand, J. Holder, P. Przedpełski, N. K. Iversen 5:1 (58:31)

punktacja za www.eSpeedway.pl