Skuteczność do poprawy

Drugiej w tym sezonie porażki przed własną publicznością doznały koszykarki Tęczy Leszno. Tym razem nasz zespół nie sprostał ekipie MUKS-u Poznań przegrywając ostatecznie 61:45.

Sobotnie spotkanie Tęcza rozpoczęła od mocnego uderzenia. Dzięki duetowi Hołtyn-Pietraszek miejscowe prowadziły 5:0. Poznanianki jeszcze przed końcem pierwszej kwarty zdołały wyjść na prowadzenie, jednak ostatnie słowo należało do Elizy Łakomej, która trafieniem spod kosza doprowadziła do remisu po 15. W drugiej kwarcie Tęczę zaczęła zawodzić skuteczność. Mimo podobnych problemów z wykończeniem akcji to poznanianki schodziły do szatni w lepszych humorach prowadząc 28:25.

Sytuacja leszczynianek pogorszyła się pod koniec trzeciej kwarty. Grające bez nominalnej rozgrywającej zawodniczki Tęczy zaczęły tracić dystans punktowy do podopiecznych Macieja Brodzińskiego. Nadzieja na dobry wynik po stronie miejscowych tliła się jeszcze na początku czwartej odsłony. Celna dwójka Aleksandry Pietraszek zmniejszyła przewagę przyjezdnych do zaledwie trzech oczek. Wtedy ponownie do głosu doszły rywalki, a strzelecka niemoc złapała tęczowe. W końcowych pięciu minutach spotkania ekipa ze stolicy Wielkopolski zdobyła trzynaście punktów z rzędu pieczętując w ten sposób trzecią w tym sezonie wygraną.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Eliza Łakoma 9, Julia Tyszkiewicz 8, Magdalena Pisera i Aleksandra Pietraszek po 7, Justyna Hołtyn 6, Aleksandra Brambor 4, Aleksandra Arczewska i Karolina Budeń po 2

Tęcza Leszno 45:61 MUKS Poznań (15:15, 10:13, 11:15, 9:18)