Siatkarski camp z Krzysztofem WójcikiemW sobotę hala na Zatorzu została zdominowana przez byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Wójcika. Obecnie trener mieszkający w Pile, niegdyś wspaniały zawodnik, niezwykle charyzmatyczna postać i autorytet w świecie siatkówki przeprowadził warsztaty dla kadetów, juniorów i seniorów.

Stowarzyszenie UKS 9 Leszno przy współpracy z Miastem Lesznem zaprosiło do udziału w campie zawodników i trenerów z Wielkopolski i województw ościennych. Camp rozpoczął trening młodzieży. W przerwie popołudniowej uczestnicy mogli zasięgnąć porad specjalistów: Karoliny Jabłońskiej z Zakładu Rehabilitacyjnego Niezapominajka, Pawła Barszowskiego – trenera przygotowania fizycznego, i dietetyczki – Zuzanny Pluskoty z Natur House.

W części popołudniowej odbył się trening seniorów. Rozpoczęto od ćwiczeń kondycyjnych, aby ostatecznie wejść na boisko. Krzysztof Wójcik służył radami zarówno zawodnikom, jak i trenerom. Korygował błędy, podpowiadał formy ćwiczeń. Na koniec campu miejscowi siatkarze z UKS 9 Leszno podziękowali trenerowi Wójcikowi za współpracę. Camp był dla nich jedną z form przygotowania do nowego sezonu.