Sezon rozpoczęli od zwycięstwa

Zwycięstwem UKS 9 Leszno zakończył się pierwszy mecz tegorocznych rozgrywek siatkarskiej III ligi. Nasz zespół pokonał we własnej hali MKS Malanów 3:0.

Już pierwsza partia spotkania utwierdziła leszczyńskich siatkarzy w przekonaniu, że na inaugurację czeka ich niełatwe zadanie. Miejscowi zwyciężyli 25:23. W drugim secie grający bez zbędnej presji beniaminek z Malanowa ponownie sprawił gospodarzom sporo problemów. Jednak mozolne odrabianie strat przez UKS-u opłaciło się. Podopieczni Jarosława Borowskiego zwyciężyli do 21 wychodząc w ten sposób na prowadzenie 2:0 w setach. Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona spotkania również trzymała w napięciu do samego końca. Pomarańczowo-czarni ponownie zachowali więcej zimnej krwi zwyciężając 25:23.

UKS 9 Leszno 3:0 MKS Malanów (25:23, 25:21, 25:23)