Sayfutdinov w finale 70. Zlatej Prilby



Dzień po finale PGE Ekstraligi, Emil Sayfutdinov wystąpił w jubileuszowej Zlatej Prilbie. 70. edycję tego turnieju zwyciężył Jason Doyle.

Australijczyk w wielkim finale pokonał Martina Vaculika, Vaclava Milika, Andersa Thomsena, Emila Sayfutdinova i Antonio Lindbeacka, który nie ukończył biegu finałowego.

Eliminacje:

Grupa 1: 
28. Jan Kvech (Czechy) – 9 (3,2,4)
3. Zdenek Holub (Czechy) – 4 (2,0,2)
13. Tobias Busch (Niemcy) – 9 (5,1,3)
19. Nicolas Covatti (Włochy) – 9 (4,5,-)
23. Gleb Czugunow (Rosja) – 9 (d,4,5)
31. Stanisław Melnyczuk (Ukraina) – 4 (1,3,w)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (1)

Grupa 2:
4. Rohan Tungate (Australia) – (4,d,5)
34. Zdenek Simota (Czechy) – 5 (1,2,2)
18. Michele Paco Castagna (Włochy) – 9 (5,4,ns)
17. Norbert Magosi (Węgry) – (0,3,3)
14. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 12 (3,5,4)
36. Michal Skurla (Czechy) – 4 (2,1,1)

Grupa 3:
5. Jack Holder (Australia) – 8 (5,3,-)
20. Alessandro Milanese (Włochy) – 0 (0,0,0)
12. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 11 (4,4,3)
35. Ondrej Smetana (Czechy) – 8 (2,2,4)
6. Daniel Gappmaier (Austria) – 4 (1,1,2)
16. Kevin Woelbert (Niemcy) – 13 (3,5,5)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (1)

Grupa 4:
32. Eduard Krcmar (Czechy) – 10 (4,2,4)
25. Matić Ivacić (Słowenia) – 5 (2,1,2)
11. Anders Thomsen (Dania) – 10 (5,5,NS)
15. Mark Riss (Niemcy) – 9 (3,3,3)
22. Adrian Gała (Polska) – 9 (d,4,5)
33. Patrik Mikel (Czechy) – 2 (1,0,1)

Bieg po biegu:
1. Busch, Covatti, Kvech, Holub, Melnyczuk, Czugunow (d6)
2. Paco Castagna, Tungate, Huckenbeck, Skurla, Simota, Magosi
3. Holder, Lambert, Woelbert, Smetana, Gappmaier, Milanese
4. Thomsen, Krcmar, Riss, Ivacić, Mikel, Gała (d)
5. Covatti, Czugunow, Melnyczuk, Kvech, Busch, Holub
6. Huckenbeck, Paco Castagna, Magosi, Simota, Skurla, Tungate (d)
7. Woelbert, Lambert, Holder, Smetana, Gappmaier, Milanese
8. Thomsen, Gała, Riss, Krcmar, Ivacić, Mikel
9. Czugunow, Kvech, Busch, Holub, Petrak, Melnyczuk (w/u)
10. Tungate, Huckenbeck, Magosi, Simota, Skurla
11. Woelbert, Smetana, Lambert, Gappmaier, Petrak, Milanese
12. Gała, Krcmar, Riss, Ivacić, Mikel

Ćwierćfinały: 

Grupa 1: 
23. Gleb Czugunow (Rosja) – 6 (4,d,2)
2. Jason Doyle (Australia) – 10 (2,3,5)
4. Rohan Tungate (Australia) – 2 (d,2,d)
26. Matej Zagar (Słowenia) – 9 (5,4,-)
12. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 7 (3,1,3)
29. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 10 (1,5,4)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (1)

Grupa 2: 
1. Vaclav Milik (Czechy) – 12 (5,3,4)
19. Nicolas Covatti (Włochy) – 7 (4,0,3)
7. Jurica Pavlić (Chorwacja) – (1,2,1)
18. Michele Paco Castagna (Włochy) – 1 (0,1,d)
30. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 10 (3,4,3)
11. Anders Thomsen (Dania) – 9 (2,5,2)

Grupa 3:
22. Adrian Gała (Polska) – 0 (u/-,-,-)
8. Hans Andersen (Dania) – (3,5,-)
13. Tobias Busch (Niemcy) – (1,1,3)
21. Chris Holder (Australia) – 11 (4,3,4)
24. Emil Sajfutdinow (Rosja) – (5,4,-)
16. Kevin Woelbert (Niemcy) – 9 (2,2,5)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 2 (0,2)

Grupa 4:
5. Jack Holder (Australia) – 12 (5,2,5)
32. Eduard Krcmar (Czechy) – 3 (2,0,1)
10. Nicki Pedersen (Dania) – 10 (3,5,2)
27. Martin Vaculik (Słowacja) – 8 (4,4,d)
9. Kenneth Bjerre (Dania) – 4 (0,1,3)
14. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 8 (1,3,4)

Bieg po biegu: 
13. Zagar, Czugunow, Lambert, Doyle, Lindbaeck, Tungate (d6)
14. Milik, Covatti, Lindgren, Thomsen, Pavlic, Paco Castagna
15. Sajfutdinow, Ch. Holder, Andersen, Woelbert, Busch, Petrak
16. J. Holder, Vaculik, Pedersen, Krcmar, Huckenbeck, Bjerre
17. Lindbaeck, Zagar, Doyle, Tungate, Lambert, Czugunow (d6)
18. Thomsen, Lindgren, Milik, Pavlić, Paco Castagna, Covatti
19. Andersen, Sajfutdinow, Ch. Holder, Woelbert, Busch, Petrak
20. Pedersen, Vaculik, Huckenbeck, J. Holder, Bjerre, Krcmar
21. Doyle, Lindbaeck, Lambert, Czugunow, Petrak, Tungate (d)
22. Covatti, Milik, Lindgren, Thomsen, Pavlić, Paco Castagna (d6)
23. Woelbert, Holder, Busch, Petrak
24. J. Holder, Huckenbeck, Bjerre, Pedersen, Krcmar, Vaculik (d)

Półfinały:

Grupa 1:
29. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 9 (3,2,4)
19. Nicolas Covatti (Włochy) – 8 (4,1,3)
2. Jason Doyle (Australia) – 10 (5,5,d)
5. Jack Holder (Australia) – 6 (2,3,1)
8. Hans Andersen (Dania) – 3 (1,0,2)
27. Martin Vaculik (Słowacja) – 9 (0,4,5)

Grupa 2: 
1. Vaclav Milik (Czechy) – 7 (5,2,w/u)
21. Chris Holder (Australia) – 5 (2,1,2)
26. Matej Zagar (Słowenia) – 5 (1,d,4)
24. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 9 (4,5,NS)
11. Anders Thomsen (Dania) – 9 (0,4,5)
10. Nicki Pedersen (Australia) – 9 (3,3,3)

Bieg po biegu: 
25. Doyle, Covatti, Lindbaeck, J. Holder, Andersen, Vaculik
26. Milik, Sajfutdinow, Pedersen, Ch. Holder, Zagar, Thomsen
27. Doyle, Vaculik, J. Holder, Lindbaeck, Covatti, Andersen
28. Sajfutdinow, Thomsen, Pedersen, Milik, Ch. Holder, Zagar (d)
29. Vaculik, Lindbaeck, Covatti, Andersen, J. Holder, Doyle (d)
30. Thomsen, Zagar, Pedersen, Holder, Milik (w/u)

Mały finał:
31. Andersen, Zagar, J. Holder, Covatti (d4), Pedersen (ns), Ch. Holder (ns)

Finał:
32. Doyle, Vaculik, Milik, Thomsen, Sajfutdinow, Lindbaeck (d)

* Do końcowych klasyfikacji zaliczały się dwa najlepsze biegi.