Rywalki odprawione z kwitkiem

SONY DSC

Z dwoma zwycięstwami na koncie leszczyński turniej koszykówki kobiet zakończyła Tęcza Leszno. W decydującym o triumfie w całych zawodach spotkaniu, nasz zespół pokonał MON-POL Płock 62:45.

Już w piątkowym starciu z Chrobrym Basket Głuchołazy Tęcza pokazała chart ducha i wolę walki. Leszczynianki dzięki dobrej grze w końcówce spotkania zwyciężyły 65:62. Dobra gra z ostatnich minut piątkowego spotkania nie od razu przełożyła się na owocną postawę w konfrontacji z MON-POL-em Płock. Miejscowe do przerwy nie miały zbyt wielu argumentów, aby przeciwstawić się zawodniczkom z Płocka. Stąd wynik, który po dwóch kwartach brzmiał 34:23 dla przyjezdnych. Diametralnie inną postawę naszych koszykarek oglądaliśmy w drugiej połowie. Kapitalnie grające w defensywie zawodniczki z Leszna przez 20 minut pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 11 oczek. Same nie miały problemów ze skutecznością zwyciężając ostatecznie 62:45. Niedzielna wygrana przypieczętowała zwycięstwo leszczynianek w całym turnieju.

Tęcza Leszno 65:62 MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (18:18, 17:20, 14:12, 16:12)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 19, Pisera 12, Hołtyn 8, Pietraszek 8, Arczewska 6, Budeń 5, Łakoma 4, Rzeźnik 3

Tęcza Leszno 62:45 MON-POL Płock (13:19, 10:15, 24:5, 15:6)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 20, Pietraszek 14, Hołtyn 10, Budeń 7, Pisera 6, Rzeźnik 5