Rundę zasadniczą zakończą w PilePrzed UKS 9 Leszno ostatni mecz rundy zasadniczej. W sobotę podopieczni Roberta Klimkowskiego zmierzą się na wyjeździe z zespołem UKS SMS Joker Piła.

UKS 9 zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy A i ma pewne miejsce w play-off. Przy założeniu, że uda się wygrać w Pile, a aktualny lider Energetyk Poznań ulegnie Orłowi Osiek – jest szansa nawet na pierwszą pozycję.

Od poznaniaków leszczynian dzieli jeden punkt. Zwycięzca grupy zmierzy się w kolejnej fazie z drugą ekipą grupy B – Sokołem Kępno, a drużyna, która będzie ostatecznie druga z triumfatorem – MUKS Amber Kalisz.

W Pile Tygrysy zagrają jednak w okrojonym składzie. Do końca sezonu nie zobaczymy już kontuzjowanego Mikołaja Piotrowskiego. Na parkiecie nie pojawią się także Krystian Michalczyk, który jest w trakcie sesji egzaminacyjnej oraz atakujący Bartosz Gadkowski, który doznał kontuzji palca.

Na boisku zobaczymy za to ponownie Jędrzeja Szczepankiewicza, a w ataku Sebastiana Bielenia. Jego zmiennikiem będzie młody wychowanek UKS 9, kadet Miłosz Wojtkowiak.

Dodajmy przy okazji, iż runda play-off rozegrana zostanie w dniach 22 i 29 lutego.