Rozpoczynają przygotowania w przebudowanym składzie

SONY DSC


W połowie miesiąca z przygotowaniami do nowego sezonu ruszają siatkarze UKS 9 Leszno. Treningi odbywać się będą pod okiem Pawła Barszowskiego oraz Jarosława Borowskiego. 

W planach zespołu z Leszna jest rozegranie kilku sparingów z drużynami z II oraz III ligi. W porównaniu do poprzedniego sezonu w leszczyńskiej ekipie doszło do kilku istotnych zmian. Kilku zawodników w nowych rozgrywkach zagra na innych pozycjach. Z libero na rozegranie przechodzi Filip Wrotkowski. Z zeszłorocznego składu pozostali: kapitan Bartosz Gadkowski, Mikołaj Piotrowski, Daniel Sieniuć, Adrian Szulc, Filip Wrotkowski, Maciej Mańka, Łukasz Nowicki, Adam Rolnik, Damian Walkowiak, Bartosz Kokociński.

Do zespołu dołączyli dwaj wychowankowie MKS JarocinKrzysztof Gałuszka grający dotychczas Poznaniu oraz Michał Dziedzic, który reprezentował barwy klubów z Mosiny, Czarnkowa i Nowego Tomyśla. W barwach Dziewiątki w nadchodzących rozgrywkach zaprezentują się również Mikołaj Siewierski grający w klubach z Czarnkowa i Mosiny oraz Mikołaj Twardowski wychowanek UKS Kaniasiatki Gostyń. Szansę gry na parkietach III ligi będą mieli również Sebastian Bieleń oraz junior, wychowanek UKS-u Mateusz Szafraniak– Jestem zadowolony ze składu, a jeszcze bardziej z panującego klimatu w drużynie. Lada dzień zaczynamy treningi, później zagramy test mecze i poczekamy na weryfikację na boisku – mówi Borowski.