Rozpoczną od wyjazdu do Gdańska

SONY DSC


W najbliższą niedzielę sezon rozpocznie GI Malepszy Futsal Leszno. Podopieczni Tomasza Trznadla wybierają się do Gdańska, a ich rywalem będzie miejscowy Vamos.

Przypomnimy, iż leszczynianie sezon mieli zacząć w hali Trapez, jednak ze względu na powołanie do reprezentacji Piotra Pietruszko, mecz z Koniami Mechanicznymi Zgierz przełożono na 16 grudnia.

W 2. kolejce biało-czerwonych czeka daleki wyjazd nad morze. Vamos Gdańsk prowadzi były selekcjoner reprezentacji Andrzej Bianga, który w ubiegłym sezonie wprowadził Red Devils Chojnice do Futsal Ekstraklasy. Gdańszczanie w inauguracyjnym spotkaniu ligowym przegrali wysoko do Heliosem Białystok 1:7 i w starciu z leszczynianami zrobią wszystko, aby sięgnąć po pierwsze punkty w tym sezonie.

Trudno cokolwiek powiedzieć o aktualnej formie GI Malepszy Futsal Leszno. Nasza drużyna w lidze jeszcze nie zagrała, a sparingi w pełni nie oddały potencjału zespołu. Ponadto z kontuzjami zmagają się: Jarosław Radliński, Sergey ChamukhaMichał Bartnicki. Lista jest długa, ale fani leszczyńskiego futsalu z całą pewnością liczą na dobry start w sezon. Niedziela będzie dla zawodników Tomasza Trznadla pierwszym, poważnym sprawdzianem. Początek potyczki zaplanowano na godzinę 16:00.