Rozpocząć marsz w górę tabeliBardzo przeciętnie nowy sezon rozpoczęła Timeout Polonia Leszno. Po sześciu kolejkach podopieczni Radosława Hyżego mają na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa. O poprawę tej sytuacji powalczą w hali Trapez już w najbliższą sobotę.

Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Pogoń Prudnik. To ekipa legitymująca się dokładnie takim samym bilansem spotkań. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości jest Wojciech Pisarczyk, legitymujący się średnią 14,7 puntów na mecz. Co ciekawe barwy naszych sobotnich rywali reprezentuje Marc-Oscar Sanny. Brat doskonale nam znanego Stanferda nie jest jednak wyróżniającą się postacią tej drużyny. Pogoń podobnie, jak Timeout Polonia swój mecz w ostatniej kolejce przegrała. We własnej hali uległa Elektrobud-Investment ZB Pruszków 80:88.

W leszczyńskiej drużynie po zmianie trenera wszystko miało wrócić na właściwe tory. Tak też było, ale do stabilizacji formy jeszcze daleko. Zwycięstwo w sobotnim starciu ma spory aspekt psychologiczny i być może pozwoli na dobre odblokować się naszym koszykarzom. Stabilizacja to słowo, które w najbliższych tygodniach będzie pojawiać się bez przerwy. Leszczynianom brakuje bowiem powtarzalności. W ostatnim, przegranym meczu w Kołobrzegu zdecydowanie zabrakło punktów Kamila Chanasa. Wszyscy mamy nadzieję, iż w sobotę nasza ekipa stanie na wysokości zadania. Początek meczu z Pogonią zaplanowano na godzinę 18:00.