Rozbiły czerwoną latarnię

SONY DSC

Po bardzo jednostronnym spotkaniu, Tęcza Leszno rozgromiła na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 97:44. Było to piąte zwycięstwo naszej drużyny w tym sezonie.

Już początek meczu pokazał różnicę klas pomiędzy obiema drużynami. Osłabione brakiem Elżbiety Paździerskiej gospodynie przez pierwsze 10 minut zdołały zdobyć zaledwie 6 oczek, co przy 28 punktach Tęczy wyglądało bardzo blado. Bliźniaczo podobnie do pierwszej wyglądała również druga kwarta. Leszczynianki powiększały swoją przewagę całkowicie kontrolując wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie po 20 minutach licznik przyjezdnych zatrzymał się na 58 punktach, natomiast Karkonosze zdołały uzbierać zaledwie 21 oczek.

Po zmianie stron ponownie seriami trafiała Tęcza, której grą tego dnia dyrygowała Iga Walentowska. Przed ostatnią ćwiartką losy meczu były już całkowicie rozstrzygnięte. Jedyną niewiadomą pozostawała różnica jaka po ostatniej syrenie dzielić będzie obie ekipy. Leszczyniankom ostatecznie nie udało się przekroczyć bariery 100 punktów. Nasz zespół odniósł jednak bardzo przekonujące zwycięstwo gromiąc na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 97:44. Tęcza dzięki piątej wygranej w tym sezonie awansowała na ósme miejsce w ligowej tabeli, jeleniogórzanki natomiast z trzynastoma porażkami na koncie plasują się na ostatniej pozycji w ligowej układance.

Punkty dla Tęczy Leszno zdobywały: Walentowska 25, Budeń 15, Franckowiak 11, Łakoma i Bułhak po 10, Hołtyn 9, Raczyńska 7, Pawlukiewicz 6 oraz Brambor 4.

Karkonosze Jelenia Góra 44:97 Tęcza Leszno (6:28, 15:30, 8:29, 15:10)